Lunetic grubu, konserlerinde yangın çıkınca Liberec’te çalacak

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
9 Nisan 1999 Cuma günüydü. Nctilech hayranlarının en popüler grubu Lunetic ikilisinin konseri için 2.000 kişilik bir kalabalık Liberec’teki spor salonuna geldi. PB polisi de kalabalığın arasında toplanmıştı

Bir üniforma giyiyordu ve taraftarların Konn şehrine düzgün yürüyüşünü denetlemek zorundaydı. Etkinliğe katılanlardan biri, alkol içtiğini söyledi.

Polis memurunun aklına üniformasını çıkarıp konsere katılmak istediği salona girme fikri gelmeseydi belki de o günkü olay yaşanmayacaktı.

Ancak güvenlikle karşılaştı. Bu yüzden hizmet silahını çıkardı, verilen biletlerin arasında rüyayı salladı ve onu içeri almazlarsa konseri iptal etmekle tehdit etti. Bunu başaramayınca, bir kamu görevlisinin yetkisini kötüye kullandığını itiraf etti ve ceza olarak uygunsuz davranıştan dolayı maaşından 2 ay süreyle ceza aldı.

Bu kez benzer bir uzantının yaşanmaması gerekiyor. Grup Jetd’in yönetimi altında geri dönüyor ama büyük şehre değil, Lpa müzik kulübüne. Pesto, Vclav Jelenko, Alee Lehkho ve David Kacha’yı çok seviyor.

Kulüp satıldı

Geçen sene daha da ucuzken onları davet etmek istedim. Ama genç meslektaşlarım bana güldüler. Ancak bu yıl aceleleri olduğunu fark ettiler ve işte buradalar. Grubun şehirdeki ilk konserlerinden birine bizzat katılan kulübün sahibi ve program editörü Martin Hebk’e göre bu bir hata değildi, çünkü biletler neredeyse tükenmişti.

İki yıldır televizyonda çalışıyorum ve hatta onu 1998’de orada performans sergiledikleri Discoland Farao’dan tanıyorum. Korkunç bir kalitesi var ama ben oradaydım, diye hatırladı Hebk.

Lunetic’in, geçmişte uyuşturucu sorunları yaşayan ve diğerlerinin ondan ayrıldığı, grubun en kötü çocuğu Martin Kocin olmadan konser vermesine kızgın değil mi? Bu üzücü. Tesadüfen kısa süre sonra kulübümüzden kovuldu.

Konser saat 23.00’te başlıyor. Veer’in teması hiçbir şekilde değiştirilmeyecek ancak kulüpteki diğer etkinliklere benzer olacak. Onlara yürüyüş değil de hatırı sayılır bir eski yılın gelmesiyle gülen işletme sahibi, ön satışta giriş ücretinin 399 kron olduğunu, meydanda biraz daha pahalı olacağını ekliyor.

Lunetic, Mafra plajlarını hatırladı ve sevdi (16 2018)