Kushwaha: Upendra Kushwaha, Bihar Yasama Konseyi Üyesi olarak istifa etti | Patna Haberleri

BaDe

New member

PATNA: Eski Birlik Bakanı Upendra Kuşvaha CM Nitish Kumar’ın JD(U)’sinden ayrıldıktan ve yeni bir siyasi parti kurduktan sadece dört gün sonra Cuma günü Bihar Yasama Konseyi üyeliği görevinden istifa etti. Rashtriya Lok Janata Dal (RLJD). Konseydeki mevcut görev süresi 16 Mart 2027’de sona ermiştir.
Kushwaha Cuma öğleden sonra konseye ulaştı ve istifa mektubunu konsey başkanı Devesh Chandra Thakur’a verdi. Daha önce Pazartesi günü JD(U)’dan ayrılırken, Kushwaha Yönetim Kurulu Başkanı’nın atanmasının ardından MLC’den ayrılacağını duyurmuştu.
Kushwaha, sekiz yaşındaki eskisinden sadece üç gün sonra, 17 Mart 2021’de vali kotasından meclis üyeliğine aday gösterildi. Raştriya Lok JD’de (U) Samata Partisi (RLSP) ve resmi olarak Nitish’in partisine katıldı. “Mukhyamantri Jitwadiyam vastu tubhyamev samarpyate (Sevgili Başbakan, bana verdiklerinizi geri veriyorum),’ Kushwaha, MLC’den istifa ettikten kısa bir süre sonra Hintçe ve Sanskritçe yazdığı bir tweet’te söyledi.
Kushwaha, Tweet’inde ayrıca, “Bugün Yasama Konseyi üyesi olarak istifamı sundum. Şimdi hafif hissediyorum. Bir ‘chakravyuh’tan (labirentimsi bir askeri oluşum) çıktığım için güzel bir his var. Şimdi, ben Savaş yoluna çıktım ve istekte bulunmayı bıraktım.” Çarşamba günü erken saatlerde Kushwaha, 28 Şubat’ta West Champaran bölgesindeki Mahatma Gandhi’nin Bhitiharwa Ashram’ından bir ‘Virasat Bachao -Naman Yatra’ başlatacağını duyurdu.