Kurtlar leoparı ormanın içine çekti, diyor uzman | Ranchi haberleri

BaDe

New member

DALTONGANJ: Ünlü insan-hayvan çatışması uzmanı ve avcı Shafath’a göre, kurtlar insan yiyen leoparı yakalamanın önüne geçti ali kan Cuma günü burada.
“Kamera tuzakları, Kuswar’da iki kurdun görüntülerini yakaladı. Kurtların varlığı, leoparı ormanın derinliklerine taktiksel bir geri çekilme yapmaya zorladı. 17 Ocak’tan beri ormanın bu kısmına girmedi. Kağan dedim.
Leoparların yerini kurtlara bıraktığını ve orada olmayı tercih etmediklerini söyledi. 17 Ocak’tan beri hiçbir leopar pug izi keşfedilmedi.
Kendisinin veya ekibinin leoparı kaç kez gördüğü sorulduğunda Nawab, “Bu leoparı 8 kez gördüm. Ama yaklaşık 82 ila 100 metre uzaktaydı.”
Sakinleştirme emri aldım ama büyük bir kedi sadece 30 yard içinde vurulabilir. Leoparı sakinleştirmek o zaman söz konusu bile değildi” dedi.
Sonra, şimdi ormanların baş koruyucusu ve baş yaban hayatı bekçisi olduğunu hatırlattı. Shashikar Samanta Khan, 18 Ocak’ta “size ve ekibinize bu yalnız yetişkin leoparı öldürme/yaralama yetkisi veren” bir emir yayınladı. “Bakalım ne çıkacak. Leoparın peşindeyiz. Geçici olarak görüş alanı dışında.”
2017’de benzer bir sorun Sahibganj’da Jharkhand’da 11 kişiyi ve Bihar’ın komşu köylerinde üç kişiyi öldüren haydut yalnız bir dişle ortaya çıktı ve ardından o zamanki orman koruyucu şefi ve baş yaban hayatı müdürü Jharkhand Lal Ratnakar Singh bir emir yayınladı. Shafath Ali Khan ve Asghar Ali Khan “fili vurmak” için.
TOI’ye haydut fille ilgili bu 2017 “fili vur emri”ne erişim izni verildi.
İki Han’a 10 gün verildi çünkü Lal Ratnakar Singh’in emri, fili vurma emrinin 20 Ağustos 2017’ye kadar geçerli olduğunu söyledi.
Khan bu muhabire, o sırada verilen emre göre Sahibganj’da bu haydut filin sonunda vurulduğunu söyledi. Nawab, leoparla ilgili 18 Ocak baş hayvan koruma emri Jharkhand hakkında yorum yapmayı reddetti ve “Önce bu yırtıcı hayvanın 17 Ocak’tan beri gözden kaybolduğu için nerede olduğunu öğreneyim” dedi. Samanta’nın leoparı öldürme/yaralama emri “iyi niyetle” ve ayrıca “kesinlikle kendini veya başka bir kişiyi savunmak için” verilmelidir, Khan’ın avukatları bunu ölümcül leopar yakalandığında veya öldürüldüğünde açıklamak zorunda kalacaklarını söylüyor.