Küçük rollerin büyük aktörü ve Thalia sahibi Norbert Lichý hayatını kaybetti

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
2009 yılında Joseph Roth'un Job Lich filmindeki Mendel Singer rolüyle oyuncu kategorisinde Prestin Tiyatro Ödülü Thlie'yi kazandı. Çocukken sahneye çıktı. Babası yönetmen ve oyun yazarı Saa Lich'ti.

Kuşkusuz bana kazandırdığı şey tiyatroyla, kumtla olan ilişkiydi. Tarif edilemeyecek kadar güzel bir şeyin yaratılmasının mümkün olduğu ve yaratıldığı o alana. Ve bu ruh ve sadakatle ilgili. Ve o zamanlar babasının onu nasıl etkilediğini, buna kanmanın ve kendinizi buna adamanın mümkün olduğunu yorumlamıştı.

Lich'in sahneye giden yolu tamamen düzgün değildi. Liseden mezun olduktan sonra JAMU'da oyunculuk eğitimi almaya kabul edilmedi. Ancak pes etmedi ve 1984'te Kuzey Moravya Uperk Tiyatrosu'ndaki angam'a elv olarak katıldı. Bunu Kukla Tiyatrosu ve ardından kendi ev sinemasında Petr Bezrue Tiyatrosu izledi. Hitchcock aynı zamanda orada Karamazov Kardeşler'in, kilisenin, Baba'nın veya Ders'in tanıtımları üzerinde çalışıyordu.

Norbert benim için Bay Aktör'dü, ona her zaman güvenebilirdim. Mesela Mlada Garda'nın koluma tokat atmak zorunda kaldığı provalarda bunu birkaç kez tekrarladık. İlk başta Reiser'a zayıf göründü, sonra daha güçlü oldu ve sonra Norbert onu vurdu. Sonraki 30 tekrarda, Moravya-Silezya Bölgesi'nin eski aktörü ve sözcüsü Nikola Birklenov'u anımsatan Lich'i hatırlayarak, testte doğru şarkı olduğu için bana her zaman şarkının tamamını verdi.

Ostrava belediye başkanı Jan Dohnal, Lich'i MF DNES için hatırladı: Bay Lich büyük bir vatanseverdi, Ostrava'nın büyük bir insanıydı, tiyatronun dostuydu. Onun yerini alabileceklerini düşünmek mi istiyorsunuz, muhtemelen işe yaramayacaktır. Kişiliğini nasıl takdir edeceğimizi bulmaya çalışalım.

Norbert Lich, oyunculuğun yanı sıra kendisini müzik bestelemeye ve bestelemeye de adadı. Scnick'in müziği son noktaydı. Krishna atı. Hatta bazı şeylerin oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum ve bunlar muhtemelen benim gururum ve utancımdır ama ben bu alanda hiçbir zaman profesyonel olmadım, uzmandım, sözümü tutmadım.

Lich, Çek televizyonu ve Çek radyosuyla yoğun bir işbirliği yaptı. Dle, Ohniv kue, Lajna veya Slunen dizilerinde rol aldı. Aşk, ilişkiler, ebeveynler ve çocuklar ve toplumsal politika hakkında bir dizi. Ve harika oyuncular tarafından oynanıyor. Aşk yüzyıllardır var olan bir karanlıktır. Ve öyle mi? Bu teyzemin Prim'deki büyük serisi ve harikaydı. Krishna aktörleri harika, Slunen'deki çalışmalara yorum yaptılar. Hastrman, Ostravak Ostravski, Lidice ve Signl filmlerinde rol aldı.

2016 yılında Görünmez Aktör, Tdenka Rozhlas'ın Motlek romanının uyarlaması için yaptığı ankette en popüler oyunculuk performansını kazandı. Triffidlerin Günü uyarlamasını, Michal Skora'nın polisiye romanlarını veya Lassie'nin radyo başyapıtı olarak geri döndüğünü düşünüyordu. En çok çalışma Robert Merle'nin Ölüm benim işim kitabıyla yapıldı. Hayatımda daha önce görmediğim güzel bir roman. Gün karanlık. Toplama kampı, kurt, diktatörlük. Ama bunları hatırlamanız gerekiyor. 5plus2 gazetesine verdiği bir röportajda Bay Skcel'in çocukları için ninnilerin de mutluluk verici olduğunu söyledi.

Meslektaşımız Norbert Lich'in aramızdan ayrıldığını derin bir üzüntüyle duyuruyoruz.
Tiyatronun bilgisi ailesi tarafından da doğrulanmış olup, kendilerine başsağlığı dileriz.

18 Ocak 2024, 18:33 pspvek arşivlendi: 18 Ocak 2024, 18:51.

Ostrava'daki dairesinde sesli kitap okudu. Birisi rehber olmadan sesli sesli kitap sipariş ettiğinde, onu hızlı ve kolay bir şekilde evimde buluyorum. Böylece, örneğin en ünlü Çek polisiye öykülerinden iki kitap oluşturuldu. Aslında bu evde ilk kez sesli kitap dinleyişimdi. Evde de reklam izliyorum, çocuk programı Ty Bro'nun animasyon karakterlerinden de bahsediyorum. Ancak özeleştiri yaparak reisrin çok iyi olduğunu kabul etmeliyim. 2021'de Magazn DNES'e verdiği bir röportajda, bu yüzden onu tekrar tekrar, tercihen bir saat arayla dinliyorum, dedi.