Kongre, Priyanka’yı Şubat mitingine katılmaya davet ediyor | Patna Haberleri

BaDe

New member

PATNA: Devlet Kongre Başkan Akhilesh Prasad Singh Çarşamba günü Nitish Kumar’ın kabinesinde iki bakanlık görevi daha talebini yineledi.
Bharat Jodo Yatra’nın Bihar etabının ilk aşamasının tamamlanmasının ardından parti genel merkezinde medyaya hitap eden Singh, Kongre lideri Priyanka Gandhi’nin Şubat ayının ilk haftasında yatra burada düzenlendiğinde Patna’da bir mitinge katılacağını söyledi.
“Bihar Kongresi, Priyanka Gandhi’yi Şubat ayının ilk haftasında Patna’da düzenlenecek mega mitinge davet etti. Rahul Gandhi, Bodh Gaya’daki yatranın sonundaki varlığını kutlayacak” dedi.
5 Ocak’ta başlayan yatranın şu ana kadarki bilgilerini paylaşarak, “Şu ana kadar toplam 110 km yol kat edildi ve özellikle Gençlik Kongresi üyelerine, kadınlarına ve Seva Dalımızın sahiplerine çok teşekkür ediyorum. çabaları için. Rahul ji’nin mesajını taşımayı ve nefrete karşı durmayı seviyorlar.”
Makar Sankranti için ara verdiklerini ve bir sonraki etabın 16 Ocak’ta Khagaria’dan başlayacağını söyledi.
Yatra siyaset dışı olmasına rağmen Kongre’nin halktan büyük destek gördüğünü ve bunun 2024 genel seçimlerine etkisi olacağını söyledi.
Eyalet kabinesinde daha fazla sandalye talebi sorulduğunda Singh, “Kongre’nin temsiline göre daha fazla sandalye alması gerektiğini zaten söyledim. CM Nitish Kumar ile bile görüşmüştüm ve o da yatrasından sonra kabinenin genişletileceğine dair bana güvence verdi. İktidardaki partimizden iki bakan daha bekliyoruz.”
JD(U) lideri Upendra Kushwaha’ya CM yardımcılığı verilmesi için sürmekte olan görüşmeler hakkında sorulduğunda, Singh şu yanıtı verdi: “Kimin CM yardımcısı, bakan veya başkan veya bir konsey başkanı olacağına JD(U) karar verir. CM Nitish bu şeylere karar verecek ve cevap verecek doğru kişi o.
Hatta RJD MLA Sudhakar Singh’in Nitish’e saldırma şeklinden duyduğu hoşnutsuzluğu dile getirdi. “Onun aleyhine bir karar verilecekti ama RJD’nin ulusal başkanı ameliyattan iyileşiyor ve çağrıyı kabul edecek doğru kişi o. Ancak RJD’li arkadaşlarla sohbet ettim ve onun (Sudhakar) açıklama yapma şeklinden memnun değiller.”