Köyün muhtarının söz verdiği gibi Rohtaş’ın kızı 3 gün ‘mukhiya’ yaptı | Patna Haberleri

BaDe

New member

PATNA: IX sınıfından bir kız, 2018 arifesinde bir bilgi yarışmasını kazandı. Cumhuriyet günü ve yerel penchayat’ın ‘mukhiya’sı oldu Rohtalar Söz verildiği gibi bölge.
Akademik sistemi iyileştirmek ve su kütlelerinin insan nüfusu tarafından kirlenmesini önlemek istiyor.
Kayal Kumari yapılan maçı kazandı Hathini Lisesi. Yerel mukhiya Dayanand Singh’in söz verdiği gibi, sözünü tutması için üç gün boyunca “postayı teslim etti”.
Gerçek mukhiya arkasında arabanın ön koltuğuna oturan Kajal, Pazartesi günü ‘görevi devralmadan’ önce köylerde devam eden imar projelerini bir gün boyunca inceledi. Kajal, “Bu onurdan dolayı çok mutluyum. Okullara katılımı ve eğitim kalitesini artırmak istiyorum” dedi. Köylülerin “hayatın temeli” olarak tanımladığı yerel su kaynaklarını nasıl kirlettiğine üzülmüş görünüyordu.
Singh, yeteneğini göstererek elde edebileceğini söyledi. “O, oybirliğiyle ‘mukhiya’ oldu. Şimdi önümüzdeki üç gün boyunca ondan eğitim, kalkınma ve sağlıkla ilgili konularda tavsiye isteyeceğiz.” Bu ayın başlarında, başka bir Rohtas kız öğrenci Saloni Kumari hastaneye kabul edildi. ilçe eğitim görevlisi (DEO), toplumsal kötülüğe karşı amansız kampanyasının onuruna.