Kız, babasının Bihar’ın Sheohar kentindeki ikinci evliliği için polisten yardım istiyor | Patna Haberlerini durdurmak için

BaDe

New member

PATNA: 10 yaşında bir kız çocuğu Sheohar babasının ikinci kez evlenmesine engel olduğu için kasabanın dedikodusu haline geldi. Tanıkların Pazar günü söylediğine göre, polis karakoluna koştu ve babasını polis müdahalesi istemekten caydırmayı başardı.
Halihazırda dördü kız ve en büyüğü 12 yaşında olan beş çocuğu olan adam, ilk eşini yaklaşık iki yıl önce kaybetmişti.
Chhoti Kumari, babası Manoj Kumar Rai’nin Cumartesi akşamı yerel bir tapınakta bir kadınla evleneceğine dair bilgi aldıktan ve tüm ayarlamalar yapıldıktan sonra, köylüleriyle birlikte Piprahi karakoluna koştu ve polise evliliğin durdurulması için yalvardı. yargılanmalarına yol açar.
Teselli edilemez bir şekilde ağlayan kız polise, babasının 15 kathas değerindeki arazisinin tamamını müstakbel eşine bağışladıktan sonra bir kadınla nasıl evlenmeye hazırlandığını ve beş kardeşe babasından başka bakacak kimsenin olmadığını anlattı.
Efendim, papa vivah karne ja rahe hain (Efendim, babam evliliğe hazırlanıyor),” dedi kız polise.
Mahalleli ile polise yalvaran kadın, “Babam bütün arazisini eşine verse biz nasıl hayatta kalırız? Bize kim bakacak? Ailede bakacak kimsemiz yok. O yüzden lütfen bu evliliği durdurun” diye yalvardı. Polis. köylüler onun arkasında duruyor.
Görgü tanıkları, polis memurlarının kızın hikayesini dinledikten sonra kız için üzüldüklerini ve tapınağa koşarak konukların düğün töreninin başlamasını beklediklerini söylediler.
Polis evliliği durdurdu ve adamı karakola götürdü.
Daha sonra yerel panchayat mukhiya, sarpanch ve diğer köy meclisi temsilcilerini aradılar ve müdahale etmelerini istediler. Hepsi, adamı evlilik planından vazgeçmeye ve küçük çocuklarına bakmaya ikna etti.
Piprahi karakolunun memuru Suraj Kumar Gupta Pazar günü TOI’ye “İkna olduktan sonra adam sonunda evlilik planından vazgeçti ve çocuklarına bakacağına söz veren bir senet imzaladı” dedi. insani gerekçeler.
Sonunda adam, cüretkar hareketi nedeniyle artık kasabanın tostu haline gelen kızıyla birlikte eve döndü.