‘Kitle’ Twitter’dan İstifa Etti, Ama Elon Musk “Süper Endişeli” Değil

MyHoca

New member
iki gün sonra Twitter CEO’su Elon Misk bir ültimatom yayınladı Twitter çalışanları Şirkette büyük değişiklikleri kabul etme konusunda bir işten çıkarma dalgası yaşandı. Birden fazla çevrimiçi rapora göre, twitter çalışanlar şirketin iç kısmına gitti gevşek şirketten ayrıldıklarını açıklayan kanal.
Musk çalışanlarının yapmasını istediği şey
Tüm Twitter çalışanları, 16 Kasım gece yarısı Musk’tan bir e-posta aldıklarında oldukça kaba bir şok yaşadılar. Musk, Twitter’ın “aşırı derecede sert” olmasını istediğini net bir şekilde belirterek, herkesin uzun saatler çalışmasını ve daha yoğun çalışmasını beklediğinin altını çizdi. Ayrıca, yalnızca istisnai performansın fark edilebileceğini söyledi. Ayrıca çalışanlardan “evet” demelerini veya üç aylık kıdem tazminatını kabul edip şirketten ayrılmalarını isteyen bir Google formu gönderdi.
Yüzlerce çalışan Musk’ın Twitter 2.0’ına ‘hayır’ diyor
The Verge’den gelen bir habere göre bir Slack çalışanı, “Düğmeye basmıyorum. Saatim Twitter 1.0 ile bitiyor. Twitter 2.0’ın bir parçası olmak istemiyorum.” Raporlar toplu işten çıkarmalar olduğunu gösteriyor. The Verge raporunda, “Twitter içindeki birkaç “kritik” mühendislik ekibi artık tamamen veya neredeyse tamamen istifa etti.
“Bugünü son gününüz yapmaya karar veren tüm Tweep’lere, inişli çıkışlı harika takım arkadaşları olduğunuz için teşekkür ederim. Bundan sonra ne yapacağınızı görmek için sabırsızlanıyorum” diye tweet attı Esther Crawford, bir Twitter katılımcısı.
Bu arada Musk, bir tweet’te “aşırı endişeli” olmadığını açıkça belirtti. Bir tweet’te “En iyi insanlar kalır, bu yüzden endişelenmem” dedi. Ve başka bir tweet’te “Twitter’ı yaşatabiliriz” diye düşündüğünü söyledi.
Musk’ın 28 Ekim’de görevi devralmasından bu yana Twitter’da kitlesel bir çalışan çıkışı oldu. Musk, CEO olarak görevi devralmadan önce, Twitter’da 7.500 çalışan olduğu bildirildi. “Ültimatom” çalışanını göndermeden önce, raporlar iş gücünün 2.900’e düşürüldüğünü gösteriyor. Ve şimdi bu işten çıkarma dalgasıyla birlikte, kaç kişinin hala Twitter’da çalıştığı belli değil. Açıkçası, yeni CEO – kendi sözleriyle – göç konusunda “aşırı endişeli” değil.