Kitabın kahramanı George Smiley geri dönüyor. Yeni kitap John le Carré’nin oğlu tarafından yazılacak

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Henüz ismi belli olmayan kitap, Penguin Random House (PRH) tarafından hazırlanıyor. Konusu Soğuktan Geri Dönen Casus kitabının sonu ile Direksiyondan Çıkmalı kitabının başlangıcı arasında geçecek. Le Carré’nin popülaritesini artıran ve kendisini tamamen yazmaya adamasına olanak tanıyan, ilk kez 1963’te basılan, adı geçen ilk kitaptı.

Yeni kitabı yayınlayacak olan PRH Viking Publishing’in direktörü Harriet Bourton, “John le Carré’nin yarattığı inanılmaz dünyanın ömür boyu hayranı olarak, Smiley’in kariyerindeki bu kayıp yıllar beni her zaman büyülemiştir” dedi. “Hiç kimse John le Carré’nin ruhunu ve sesini Nick Harkaway’den (Nicholas Cornwell’in takma adı) daha iyi yakalayamaz. Nick’in anlatımı beni tamamen şaşırttı.’

Bazı eleştirmenlere göre Le Carré, casus romanını yüksek sanat düzeyine çıkardı. Ayrıntıların karmaşıklığı ve entrikaların karmaşıklığıyla tanınan kitaplarında, Batılı ve Sovyet casuslarını, ihanet, ihanet, yolsuzluk ve kişisel trajedilerle dolu bir ortamda hareket eden çarpık ahlaklı bireyler olarak gösterdi.

Le Carré, Oxford Üniversitesi’ndeki eğitiminden sonra karşı istihbarat teşkilatı MI5’te ve daha sonra istihbarat teşkilatı MI6’da çalıştı. Hikayeleri için arşivlerinden ilham aldı.

“Smiley hayatımın içine dokundu. İnsan Çarktan Çıkmalı, ben doğduktan iki yıl sonra yazıldı. …Bu benim için son derece kişisel bir yolculuk” dedi kendisi de pek çok romanın yazarı olan Cornwell.