Kimin nerede sarhoş olduğu neden umurumda olsun ki? Jordan Haj, kendim hakkında hiçbir şey okumadığımı söylüyor

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Yıllardır Ürdün Hac festivaline gidiyor. Ancak çocukluğunun bir kısmını burada geçirdiği için Karlovy Vary ile sadece ziyaretçi ilişkisi yok. “Vary'de doğmadım ama çok geçmeden buraya taşındık. Her iki ebeveyn de Karlovy Vary hastanesinde doktordu ve ben neredeyse on yaşına gelene kadar burada yaşadım. Yazın tüm şehrin dönüşümünün bir işareti olduğunu ve yürüyüş yapmak için şehir merkezine gittiğimizi hatırlıyorum” diye anımsıyor.

Jordan Hac festivali sırasında ortakları Emma Smetana ile birlikte birçok konser verdiler ve çoğunlukla önümüzdeki haftalarda yayınlamayı planladıkları Love Is Blind şarkısının yeni müzik videosunun ön galasında sundular. Sinemaya da gidiyorlar mı? “Daha önce iş konularında burada hiçbir işimizin olmadığı yıllar vardı. Bu tür tek bir konserimiz ya da başka yükümlülüğümüzün olmaması… Ve örneğin geçen yıl tek bir film izlememiş olmamıza biraz üzüldüm. Bundan dolayı moralim bozuldu, bu biraz utanç verici” diyor Haj.

Jordan Haj, müziğinin yanı sıra, kişisel olayların baskısı altında kasıtlı olarak şaşırtmaca yapan Orta Doğulu bir muhabirin hikayesini anlatan, Jan Hřebejk'in yönettiği Olağanüstü Durum adlı yeni bir filmi sunmak için buraya geldi. Ana roller Ondřej Vetchý ve Tatiana Dyková tarafından oynanacak. Jordan Haje'nin Çek Cumhuriyeti'nin en ünlü yönetmenlerinden birinin filminde oynaması bir onur mudur? “Honza her zaman en sevdiğim yönetmenlerden biri olmuştur, dolayısıyla bu benim için büyük bir onur ve bundan çok mutluyum. Mutluydum ve evde kutlama yaptık.”

Ancak Jordan Haj, aksi takdirde yıllar önce oyunculuktan geri adım atmaya ve daha çok müziğe veya yönetmenliğe odaklanmaya karar verdi. “Bir rolün bana uygun olacağı, her şeyin bir araya geleceği, oyuncu seçimi konusunda iyi olacağım ve tipik bir çit direği gibi öne çıkmayacağım bir fırsatı beklemek yerine, sezgisel olarak oyunculuğu ikinci plana atmaya karar verdim. akıl sağlığımı korumak için. Ve üzerinde daha fazla kontrole sahip olabileceğim şeylerle uğraşmayı tercih ediyorum” diye açıklıyor.

“Ama artık zihinsel olarak ekrana dönebilmek güzel. Hiç bu kadar büyük bir rolde olmamıştım… ve şimdi Honza'nın yanında, Ondra Vetchý ve Táni Dyková'nın yanındayım” diye seviniyor Haj. Filmin tamamı sahte haberler ve dezenformasyon etrafında döndüğü için şu soru ortaya çıkıyor: İnsanlar arasında ya da magazin basınında Hajo hakkında böyle bir yalan dolaşıyor mu? “Muhtemelen tüm listenin bu olacağını varsayıyorum. Ama bu beni pek ilgilendirmiyor çünkü bu şeyler bana ulaşmıyor” diye açıklıyor. Ve diğer insanlar hakkında okumaktan da gerçekten hoşlanmıyor.

“Cep telefonum kendi seçimlerimle dolu. Çok fazla estetiği var, sanatı var, güzel şeyleri var, güzel yemekleri var, güzel mekanları var. Birisinin bir yerlerde sarhoş olması, külotunun çıkması ya da birinin meme ucunu ısırması umurumda değil… Gerçekten neden umurumda olması gerektiğini bilmiyorum,” diye açıklıyor Jordan Haj.

Röportajda yeni plağın sesinin nasıl olacağı ve neden kısmen Çekçe olacağı, Karlovy Vary'de çocukluğunun nasıl geçtiği veya Haj'ın festivalle ilişkisinin nerede geliştiği hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz. Ayrıca büyük yabancı projeleri çekme ve konserlerden sonra hayranlarla buluşma deneyimini de hatırladı.