KC Tyagi: JDU sözcüsü 20 yıl sonra Nitish Kumar partisinden ayrıldı | Patna Haberleri

BaDe

New member

PATNA: KC TyagiYaklaşık yirmi yıldır JD(U)’nun genel sekreteri ve ulusal sözcüsü olan ve partinin ulusal başkentteki yüzü olan , Nitish Kumar’ın partisinin 32 üyeli yeni milli takımında bir yer bulamadı. Salı. JD(U) içindeki kaynaklar, Tyagi’nin partinin yeni liderliği altında çalışmakla ilgili çekincelerini dile getirdiğini söyledi.
Tyagi telefonla ulaştı ve TOI’ye son 48 yılda çeşitli siyasi partilerde önemli örgütsel görevlerde bulunduğunu söyledi. “İlk olarak 1974’te Choudhary Charan Singh liderliğinde eski Lok Dal’da memur olarak atandım. 2003’te George Fernandes başkanlığında kuruluşundan bu yana JD(U) Ulusal Genel Sekreteri olarak görev yaptım. Uzun süre örgütsel görevlerde bulunduğumda, partinin fiili lideri Nitish Kumar’ı yeni komitede bana herhangi bir görev atamamaya çağırdım ve Nitish ji isteğimi kabul etti,” dedi Tyagi.
Geçenlerde Nagaland’da NDPP-BJP hükümetine desteğini ifade eden ve partinin merkez komitesinin kararına karşı çıkan JD(U)’nun ulusal sekreteri Senchumo Lotha da yeni milli takımdan ihraç edildi.
Partinin ulusal genel sekreteri Afaque Ahmad Khan tarafından hazırlanan yeni listede bir başkan, bir başkan yardımcısı, 22 genel sekreter, yedi sekreter ve bir sayman yer alıyor.
Kushwaha (Koeri) topluluğunun toplam dört lideri, görünüşe göre eski parlamento başkanı Upendra Kushwaha’nın yakın zamanda JD(U)’dan ayrılmasının etkisini hafifletmek için Genel Sekreter olarak atandı. Kushwaha, Rashtriya Lok Janata Dal adında yeni bir siyasi parti kurdu. Genel Sekreter yapılan dört Kushwaha lideri Purnia MP Santosh Kushwaha, eski Bihar bakanı Ram Sewak Singh (Hathwa), eski bakan Shri Bhagwan Singh Kushwaha (Jagdishpur) ve eski MP Ram Kumar Sharma (Sitamarhi). Sharma daha önce Upendra’nın eski Rashtriya Lok Samata partisindeydi.
Yeni komitede toplam 12 yeni yüz yer buldu. Bunların arasında, eski Lok Sabha üyesi Mangani Lal Mandal, Tyagi’nin Ulusal Genel Sekreterlik görevinin kaldırılmasının ardından oluşturulan yeni bir görev olan Ulusal Başkan Yardımcılığına atandı.
Kısa bir süre önce BJP’den ayrılıp JD(U)’ya dönen eski Islampur milletvekili Rajib Ranjan, Tyagi’nin yerine partinin ulusal genel sekreteri ve ulusal sözcüsü olarak atandı.
Banka Milletvekili Giridhari Yadav, Jehanabad Milletvekili Chandeshwar Prasad Chandravanshi, Gaya Milletvekili Vijay Kumar Manjhi ve eski Milletvekili Kahkeshan Parveen Genel Sekreter olarak atandı. JD(U) eski Uttar Pradesh Başkanı Anoop Patel, Delhi Eyaleti eski Başkanı Dayanand Rai ve Yuva JD(U) eski Ulusal Başkanı Sanjay Kumar Ulusal Sekreter olarak atandı.