Katihar’da cep telefonu fenerindeki sesler | Patna Haberleri

BaDe

New member
Patna: Çarşamba günkü oylama sırasında eyalet genelindeki 68 kentsel yerel kuruluşta ilginç sahneler görüldü.
de İdeal devlet okulu, Muzaffarpur semtindeki Saraiyaganj’da meraklı seçmenler, oy vermeleri gereken adaylardan çok tabloların ve tren şeklindeki okul binasının keyfini çıkarmakla ilgileniyor gibiydi. “Oyumu kullanmaya gelmiştim ama tren şeklindeki okul binasını görünce mutlu oldum. Bir seçmen medyaya, çocukları okula getirmek için bu tür yenilikçi fikirlerin daha fazla uygulamaya konulması gerektiğini söyledi.
Başka bir seçmen, oyunu kullanmak için bir sınıfa girdiğinde trene binmek istediğini söyledi. Eğitim departmanı, sınıflara katılımı artırmak için birçok devlet okulunu boyadı.
Ancak bir oylama kabininde de garip bir sahne vardı. Katihar Yaklaşık 45 dakika boyunca elektrikler kesikken seçmenler cep telefonu fenerinin ışığı altında oy kullandı. Sandık görevlileri, elektrik kesintisi nedeniyle imzalarını kağıda dökmekte zorlandı.
“Son 45 dakikadır elektrikler kesildiğinden çalışmalarımızı cep telefonu feneriyle yürütüyoruz. Bu sırada dondurucu soğukta seçmenlerin EVM düğmelerine basması için biraz ışık sağlamak amacıyla oda pencerelerini açmak zorunda kaldık.” subay Pramod Kumar söz konusu.