Kast Araştırması: 20 Ocak’a Kadar Bihar’da 2.60 Milyon Aile Tespit Edildi | Patna Haberleri

BaDe

New member

PATNA: Cumartesi günü sona eren devam eden kast soruşturmasının ilk aşaması, eyalette yaşayan ailelerle ilgili önemli detayları ortaya çıkardı.
“Ailelerin tespiti neredeyse beklenen çizgide. Eyalette toplam yaklaşık 2.70 crore aile için hesaplamalar yaptık ve 20 Ocak’a kadar 2.60 crore tespit edildi. Bu, tahminimize çok yakın.” genel yönetim departmanı, Rajnish Kumar, Cumartesi günü TOI’ye söyledi. Kesin rakamın tüm detaylar toplandıktan sonra geleceğini söyledi.
Benzer şekilde, Cuma gününe kadar Patna’da toplam 13.97.484 aileye anket yapıldı. Yetkililer, bu bölgede 20 lakh aile olduğunu tahmin ediyor. Örneğin, Patna’dan alınan veriler, aile sayısında keskin bir düşüş olduğunu gösteriyor. Patna DM, ayrıntılar için aramalara cevap vermedi.
Ancak, birkaç kişi sayaçların kendilerine yaklaşmadığından şikayet etti. Anand Puri kasabasının bir sakini, “14 daireli bir binada yaşıyorum ve tüm soruşturma boyunca dairemde müsaittim. Ancak kimse benimle iletişime geçmedi” dedi. Başka bir sakin, tezgahın kendi binasına geldiğini ancak ancak ev sahibinden ayrıntıları aldıktan ve kiracıları görmezden geldikten sonra geri döndüğünü söyledi.
Anket ülke çapında 7 Ocak’ta başladı.