Jiří Lábus, Krematoryum’dan bile kurtulur. Divadla Mir dizisinde

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Jiří Lábus, Jaromír Kallista’yı yapımcının şöhret listesine aldı
| fotoğraf: Jakub Stadler, MAFRA

Lábus’a kilit rol verilen en yakın iki proje aslında onun karakterini ölümle karşı karşıya getiriyor. Herkes farklıdır, ancak her zaman alışılmadık bir şekilde, bu da oyuncuyu memnun eder.

Crematorium adı altında Ostrava’nın covid döneminde sKORO NA mizíne dizisiyle ünlenen Divadlo Mír tarafından dünyaya kazandırılan ve Three Tigers grubunun eşsiz mizahından yararlanan bir dizi doğdu. Crematorium, üyeleri arasında Albert Čuba veya Robin Ferro’yu gösterecek, tek konuk oyuncu Lábus.

“Kendimi gerçekten bir tabutta buluyorum, hatta bir yakma fırınında bile. Ancak rahmetlimin cenaze ceketinin cebinde, bir zamanlar onun ölümsüzlük arzusunu yerine getireceğine söz veren unutulmuş küçük bir balık var. Yani gerçekten böyle ölemez,” diye ima ediyor Lábus, komedinin benzersiz olay örgüsüne.

Projenin şekli de benzer şekilde sıra dışı. “Tamamen Divadla Mír’in yapımında yaratıldı, bu yüzden hangi dağıtım yolunu seçeceği sadece kendisine kalmış. On dakikalık on bölüm olacak, ancak senarist ve yönetmen Tomáš Svoboda bunları bir uzun metrajlı film için düzenleme olasılığını da düşünüyor” dedi.

Ayrıca Veronika Jelšíková’nın “gerçekleşmemiş rüyaların bile bir anlamı olduğuna inanan tek bir ruhun lirik hikayesi” olarak nitelendirilen Gezgin adlı filminde Lábus’un kahramanı ölümle tanışır.

“Gezgin, her zaman dünyayı dolaşmak ve macera yaşamak istemiş olan yaşlı bir adamın son gününü anlatıyor. Ve garip olan, canlı aksiyon filminin yarısından sonra animasyona dönüşmesi,” aktör şu anda hangi rolleri oynadığını ima ediyor. “Ama şahsen ben hala hayattayım ve iyiyim,” diye neşeyle temin ediyor.