Jharkhand oyuncusu Batı Bengal otoyolunda vuruldu, kocası soygun teklifini iddia etti | Kalküta Haberleri

BaDe

New member
HOWRAH / KOLKATA: 32 yaşındaki Jharkhand aktörü ve YouTuber’ın, Kolkata’ya 60 km uzaklıktaki Bagnan yakınlarındaki NH 16’da kocasını silah zoruyla soymalarını engellemeye çalışırken kimliği belirsiz üç kişi tarafından vurularak öldürüldüğü bildirildi.
Sosyal medyada Isha Alya olarak bilinen Riya Kumari, film yapımcısı olan kocası Prakash ve iki buçuk yaşındaki kızı, çocuğun doğum günü için alışveriş yapmak üzere Ranchi’den Kolkata’ya gitti. Prakash yaralı karısını en yakın hastaneye götürdü ama o çoktan vefat etmişti.

Ele geçirmek

Tek tanık olan Prakash, polis tarafından birkaç kez sorguya çekildi. Howrah polis müfettişi Swati Bhangalia (kırsal) “Kocası birkaç ifade verdi. Hepsini doğruluyoruz. Tüm açılardan araştırılıyor” dedi.
Polis kaynakları, tapınağa yapılan tek bir kurşun yarası dışında, Riya’da yapılan bir ön otopside fiziksel mücadeleyi gösterecek herhangi bir dış yaralanma bulunmadığını söyledi. Polis ayrıca, güvenlik görevlisi Prakash’ın olaydan sonra yardım istediği ilk kişi olduğu NH 16’daki bir fabrikanın CCTV görüntülerini de topladı.
Uluberia’daki Rajapur polis karakolunun önünde gazetecilere konuşan Prakash, “Sabah 5 civarında kendimi rahatlatmak için arabayı durdurdum. Eşim arabada çocuğu besliyordu. kaptım ve arkamı döndüm ve yüzüme doğrultulmuş bir silah gördüm. o sırada Riya arabadan indi ve onlarla konuşmaya çalıştı. Hatta silahı tutan kişiyi itti ama o onu vurdu. Çığlık atarak yere düştü. Şaşkına dönmüştüm. Failler kaçtı.”
‘NH-16’dan fabrikaya yürüdü, polis numarası istedi’
Çarşamba günü Bagnan yakınlarında bir soygun girişimi sırasında vurularak öldürülen Jharkhand oyuncusu Riya Kumari’nin kocası Prakash, gazetecilere olaydan sonra NH-16 yakınlarındaki bir fabrikaya yürüdüğünü ve erkenden yerel polis karakolunun numarasını istediğini söyledi. .
Olay yerine 100 metreden daha yakın bir mesafede bir trafik polisinin olduğunu bilmiyordu. Polisi aradı, aracına döndü, kanlar içinde kalan eşini arka koltuğa oturttu ve uzaklaştı. O gittikten sonra polis olay yerine geldi.
Prakash, “sonraki üç saat boyunca” arabanın camları açıkken ve yardım için çığlık atarak araba kullandığını iddia etti. Yol kenarındaki bir çay tezgahında bazı insanları görünce durdu. Ulaştığı yer, Riya’nın vurulduğu yerden yaklaşık beş mil uzakta olan Kulgachhia idi.
Prakash, yerel halkın Rajapur polisiyle temasa geçmesine ve kanlar içinde kalan karısını Uluberia’daki Sarat Chandra Chattopadhyay Tıp Fakültesi Hastanesine götürmesine yardım ettiğini, ancak Riya’nın o zamana kadar çoktan ölmüş olduğunu söyledi. “Kadın kanlar içinde yatıyordu. O ölmüştü,” dedi çay tezgahı sahibi.
Prakash, gazetecilere kısa filmler yönettiğini ve eşinin oyuncu ve Youtuber olduğunu söyledi. Kaynaklar, polise madencilikle ticari çıkarları olduğunu da söyledi.
Howrah Polisi Jharkhand Polisine haber verdi ve polis şimdi Riya’nın akrabalarının Howrah’a ulaşıp resmi bir şikayette bulunmasını bekliyor.