James Bond rolünü üstlenmek mi istiyorsunuz? O zaman nasıl bir içki içmeye giderdim? dedi Clive Owen

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Altın Küre, BAFTA ödülleri ve Oscar adaylıkları sahibi. Bu, Karlovy Vary festivalinin son günlerinin ana yıldızı İngiliz aktör Clive Owen'ı karakterize ediyor. Perşembe günü Var'a geldi ve Cuma günü Velky slu'da Na dotek filmini sunmak için kırmızı halıda yürüdü. Cumartesi günü yapılacak törende Festival Başkanlık Ödülü'nü alacağız. Cuma günü, Çek Cumhuriyeti'ndeki KIFFTalks programının bir parçası olarak kariyeri hakkında kamuoyuna konuştu.

Owen'ın Denzel Washington, Jodie Foster ve Christopher Plummer'la birlikte rol aldığı 2006 yapımı gerilim filmi Ally'de kullanıldı. Owen başlangıçta büyük bir banka soygununu konu alan filmde bir sarhoşu oynamak istemiyordu. Yönetmen Spike Lee'nin büyük bir hayranıyım ama filmin orijinal versiyonunda karakterimin tüm süre boyunca maskesini çıkarmaması gerekiyordu. Ben de ona bu karakteri seslendirebileceğimi ama onu başka birinin canlandırdığını söyledim. Aktör, bu yüzden bir süreliğine buna izin verdik, diye anlattı.

Ama sonra Spike beni aradı ve şöyle dedi: Mmm Denzel, benim sorunum ne? Ben de onun harika bir aktör olduğunu söyledim ve evet. Tamam, New York'ta mısın? Basketbol maçın için. Aktör, hiç basketbola gitmediğimi anlattı. Kurtarmanın ardından Spike Lee bana onu eve bırakıp bırakmayacağımı sordu. Evinin önünde durduğumda birdenbire sordu: Yapacak mı, ne yapacak? Ve üstüne üstlük: Bunu olduğu gibi kabul edin, bundan sonra kabul edin! Ve bununla çok gurur duyuyorum, çok iyi arkadaş olduk, diye tanımladı Owen, Allied'daki rolüne yaklaşırken.

Şu anda elli dokuz yaşında olan aktörden bir zamanlar geleceğin James Bond'u olduğu konuşuluyordu. Böyle bir rolü üstlenmek, hayatımın geri kalanını etkileyecek büyük bir değişiklik anlamına gelir. Bu bir kariyer kırıcı olurdu. Herkes hemen buna bağıracağını söylüyor ama hayatınızı düşünün. Bir içki içmek için alışveriş merkezine bir yere gitmeyi düşünün. En yaygın etkinlikleri ve etkinlikleri düşünün. İngiliz, böyle bir rolü kabul ettikten sonra bunların hiçbirinin mümkün olmayacağını açıkladı. 2012'de Owen, en ikonik film rollerinden birini defalarca geri çevirdi ve bunun kendisi için altın bir kafes olacağını ilan etti.

Clive Owen'ın bu yıl Karlovy Vary festivalini süsleyen diğer yabancı yıldızlardan biriyle doğrudan bağlantısı var. Tamamen Steven Soderbergh'in yönettiği Knick: Sınır Tanımayan Doktorlar dizisinde de başrol oynadı. Owen için pek ikna edilmesi gerekmedi: Bir öğle yemeği molasında rüyayı elime aldığımı, okuduğumu ve şimdiye kadar okuduğum en iyi şeylerden biri olduğunu bulduğumu hatırlıyorum. Aktör, hemen onu aradım ve muhteşem olduğunu söyledim, diye hatırladı. O kadar hızlıydı ki.

Soderbergh ekonomik açıdan berbat durumda. Biraz zaman aldı, yönetmenlik tarzına alışamadım. Her zaman sadece bir test için yapılırdı, hemen yapılırdı ve günün işi sabah saat onda hazır olurdu. Soderbergh çok sessiz ve içine kapanıktır. Hazır ve hazır içmelisiniz. Sadece iki gün önce KIFFTalks'ta performans sergileyen ünlü yönetmenin çalışmasının sette mutlak konsantrasyon gerektirdiğini anlattı. Festivalle ilgili birkaç söz alışverişinde bulundular.

Owen, Reiser'ın çalışmasının belirli bir yönünü değiştirdi. Ben kişisel olarak ekranların ve cep telefonlarının varlığını günümüz toplumunun sorunlu bir parçası olarak görüyorum. Elbette onu yakalıyorum ama bu sadece dikkatimi dağıtıyor ve rüyanın büyüsünü bozuyor. Owen, Soderbergh'in sette cep telefonlarını bu yüzden yasakladığını açıkladı.

İngiliz aktör tiyatro aracılığıyla film çekmenin yolunu buldu. Ancak kendisine çok sayıda ödül ve adaylık kazandıran en ünlü rolü bile aslında teatral bir roldü. Na dotek filmi, Owen'ın yedi yıl boyunca Londra'da yaşadığı aynı isimli tiyatro oyununa dayanıyordu.

Na dotek filmi kariyerimin çok önemli bir parçası. Sadece pr scn beni bu ilki kadar etkiledi. Ne zaman böyle bir şey olsa, bunun için ne yaptığımı her zaman hatırlarım. Owen, film vizyona girmeden önce Big Bad'de itiraf ettiği gibi, bana her zaman oyuncu olmak isteyen ve kendisine açılan fırsatlardan heyecan duyan çocuğu hatırlatıyor.

Ünlü yönetmen Mike Nichols (Virginia Woolf'la Kim Savaştı, Mezun) tarafından 2004 yılında İngiliz Kraliyet Ulusal Tiyatrosu'nun büyük prodüksiyonu için çekildi. İçinde Owen, Danny rolünü oynadı. Oyuncu, oyun yazarı Patrick Marber'in oyunundan ilham aldı ve başlangıçta Larry'yi istiyordu, ancak 1990'ların ortalarında bu rol için çok gençti. Daha sonra ikinci erkek rolü teklif edilince kendi kendine şöyle dedi: Ne güzel roller var, ben alırım!

Bu performansının başarısını taçlandıran, Natalie Portman, Julia Roberts ve Jude Law'un rol aldığı farklı bir filmde gerçekten Larry'yi canlandırdı. İçeri girmesi çok kolay, kulağa bu kadar hoş gelen şeyin birdenbire tamamen farklılaştığını Divek'e anlattı ve filmi yirmi yıldır izlemediğini ve buna çok şaşırdığını ekledi.