İzleyin: ‘Twitter Çalışanı İşten Çıkarıldı’ Rahul Ligma Şimdi Crypto Exchange FTX Tarafından ‘Kovuldu’

MyHoca

New member
Rahul Ligma’nın ‘sefaletinin’ sonu yok gibi görünüyor. ‘Kovulan Twitter çalışanı’ o zamandan beri kovuldu kripto para FTX’i değiştirin. dışarıda durmak FTX ofis, ligma FTX’in tüm bir veri mühendisleri ekibini şu anki genel merkezlerinden kovduğunu söylüyor: Bahamalar.
Kendinizi kaptırmadan ve Ligma’nın gerçekleri doğru anladığı için üzülmeden önce, burada durun: Rahul Ligma, ABD genel merkezi için işten atılan bir Twitter çalışanını taklit ettikten sonra sosyal medyada sansasyon yaratan şakacı. Ligma kendini Twitter’da bir yazılım mühendisi olarak tanımladı ve daha sonra adı Twitter’ın Slack veya e-posta sisteminde olmayan biri olduğu ortaya çıktı. Bu gündeydi elon musk Twitter’ı devraldı ve CEO’sunu kovdu Parag Agrawal ve diğer üç üst düzey yönetici. Twitter’ın bütün bir ürün mühendisleri ekibini işten çıkardığını ve işini kaybeden işçilerden biri olduğunu iddia etti. Bloomberg ve Reuters dahil olmak üzere en büyük medya kuruluşlarından bazıları şakasına kandı.

Eski FTX çalışanı Rahul Ligma, FTX’in Bahamalar’daki merkezlerindeki tüm veri mühendisleri ekibini işten çıkardığını söyledi… https://t.co/GHO798wrP3

— Başkan (@WSBhairman) 16681111600000
Ligma şimdi Bahamalar’da iflas etmiş kripto borsası FTX’in kovulmuş bir çalışanı olarak bir kutu ofis malzemesi taşıyor. Videoda Ligma, önde gelen kripto para borsası Binance’in devralma anlaşmasından çekilmesinden sonra zor durumda olan bir kripto şirketi olan FTX’in kovulmuş bir çalışanı olarak maskelenen bir ofis kutusuyla bir plajda görülüyor.

Ligma şaka yollu, “Bu gerçekten zor çünkü bu bir aydaki ikinci işim (Twitter’dan sonra). Web 2.0 beni tükürdükten sonra, Web 3.0’ın gerçekten farklı olacağını düşündüm. Ama değil,” dedi Ligma. “Twitter işimi bıraktım ve ‘karı kocamı’ Bahamalar’a taşıdım. Ve bilirsiniz, her şey çok çabuk değişti,” diye kıkırdadı.
Rakip Binance, 10 Kasım Perşembe günü FTX’i satın alarak, şirketin mali durumunu değerlendirdikten sonra anlaşmadan çekildiğini ve bunun büyük kripto para birimlerinde daha fazla düşüşe yol açtığını söyleyerek daha da kötüye gitti. Kripto borsası FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, yatırımcılara, son günlerde alınan para çekme talepleri nedeniyle 8 milyar dolara kadar olan açığı kapatmak için acil finansmana ihtiyacı olduğunu söyledi.

Ligma, Sam’e “gerçekten fedakarlığını en üst düzeye çıkarmaya çalıştığı” için gerçekten saygı duyduğunu söyledi.
Geçen ay Elon Musk Twitter çalışanlarının yüzde 50’sini işten çıkardığında, Ligma Twitter’ın San Francisco genel merkezinin girişinin dışında kutu taşıyan başka bir adamla birlikte görüldü ve Musk tarafından kovulduklarını iddia etti.