İşte Xbox şefinin Google Stadia’nın kapanması hakkında söyleyecekleri

MyHoca

New member
Xbox şef Phil Spencer kapatılmasıyla ilgili söyleyecekleri vardı. Aşamalar The Verge ile yakın tarihli bir röportajda oyun hizmeti. Ne götürdüğü sorulduğunda GoogleKararına ve öğrendiklerine dayanarak, “bir tür içerik aboneliğinin” Stadia modeli için doğru yol olacağını ve ilgili ekiplerin müşteriye daha düşük marjinal maliyeti olan bir şeyle başlaması gerektiğini söyledi.
“Müşteri tabanını düşündüğümde -çünkü tabii ki pazara nasıl gidileceğiyle aynı zamanda benzer matematikten geçiyorduk- iş modelinizin lansman sırasında oyunların erken satın alınması etrafında bir akış aboneliği etrafında döndüğü baskın yolu oluşturmak için. yeni bir teknolojinin… Haklı mıyım haksız mıyım bilmiyorum ama bizim görüşümüz bununla başlamamamız gerektiğiydi.Müşteri için daha düşük marjinal maliyeti olan bir şeyle başlamalıyız.Bu şu anlama geliyor: , “Tamam, bazı oyunları yayınlayabilmek için 10, 15 dolar ödedim. O zaman benim için işe yarayıp yaramadığını test edebilirim” dedi.
Ayrıca Google’ın Stadia ile “iyi bir iş çıkardığını” ve hizmeti desteklemek için güçlü bir donanıma sahip olduğunu düşünüyor.
“Stadia’da çalışan ve başlangıçta orada olan birçok arkadaşım var. Yaptıkları teknoloji yatırımına bayılıyorum. Bir bulut platformu oluşturarak iyi bir iş çıkardıklarını ve sahip oldukları donanımın güçlü olduğunu düşündüm.”
Stadia’dan sonra Google’ın gelecekteki bulut oyun planları konusunda iyimser görünüyordu.
“Ancak içerik oluşturuculara, ister YouTube, Twitch, TikTok veya başka bir şey izlesinler, ister geri bildirim almak için demoları veya derlemeleri dağıtmanın bir yolu olarak, oyunculara doğrudan bir oyun sunma yeteneği vermek – bence bir bulut altyapısına sahip olmanın gerçek bir faydası var. bu, içerik oluşturucuların oynanışı müşterilerine neredeyse anında dağıtmasına olanak tanır. Oyunları indirip oynayan insanları dışlamak için değil, onlar için başka bir seçenek olarak. Kesinlikle, bunu görüyorum ve bence Google’ın orada oluşturduğu şey de gerçek olacak. Bunda hiç şüphe yok.”