iPhone’larda yinelenen kişiler nasıl yönetilir?

MyHoca

New member
Giriş
Apple kısa süre önce piyasaya sürdü iOS Tüm uyumlu telefonlar için 16.2 kararlı güncelleme. Bazı düzeltmeler ve yeni özelliklerin yanı sıra, sürümle birlikte gelen bazı özelliklerde iyileştirmeler de getirdi. iOS 16 güncelleme kilometre taşı. İşletim sisteminin yıllık kullanıma sunulması, özelleştirilebilir kilit ekranları, gelişmiş Odak Modlarıa iCloud paylaşılan fotoğraf kitaplığı aileler için, Posta ve Cüzdan uygulamalarına yönelik önemli güncellemeler ve daha fazlası. İOS’un en son sürümü, kullanıcıların kopyaları yönetmesine de olanak tanır. kişiler Kişiler uygulamasını karıştırmak.
iOS 16’da yinelenen kişiler
iOS 16, yinelenen kişileri birleştirmenize izin verir, böylece onları manuel olarak silmek zorunda kalmazsınız. Ayrıca, aynı kişi için farklı hesaplardaki kişi kartlarını, hesabınızda yalnızca bir kez görünecek şekilde bağlamanıza da olanak tanır. Tüm kişiler Kişiler uygulamasındaki liste. Güncelleme, yinelenen kişilerin olup olmadığını otomatik olarak algılar ve ardından yinelenen kişilerin bulunduğunu size bildirir.
Kişileri bağla
Farklı kaynaklardan kişileriniz varsa, Kişiler’de aynı kişi için birden çok girişiniz olabilir. Birden çok kaynaktan olabilecek aynı ada sahip kişiler birbirine bağlanacak ve tüm kişiler listenizde yinelenenlerin görünmesini önlemek için tek bir birleşik kişi olarak görüntülenecektir.

İşte, iOS 16 cihazınızda yinelenen kişileri yönetmenize yardımcı olacak adım adım açıklamalı bir kılavuz:
Yinelenen kişileri silin
Aynı ada ve soyadına sahip birden fazla kişi kartınız varsa, yinelenen kişileri birleştirebilirsiniz.

1. Kişiler uygulaması iOS cihazınızda.
  2. Ardından, Kopyalar bulundu seçeneği altında mevcut Benim kartım düğme.
  3. Görüntülemek ve birleştirmek için belirli kişilere dokunun veya Her şeyi birleştir tüm yinelenen kişileri birleştirmek için düğme.
Kişileri manuel olarak bağlayın
Otomatik olarak bağlanmamışlarsa, aynı kişi için iki girişi manuel olarak bağlayabilirsiniz.

1. Kişiler uygulaması iPhone’unuzda.
  2. Şunlardan birine dokunun: kişileröğesine dokunun ve ardından Düzenlemek seçenek.
  3. Şuna dokunun: Kişileri bağla düğme.
  4. Şuna dokunun: Bağlantı Bağlanmak için diğer kişi öğesini seçtikten sonra seçeneği.
Farklı adlara veya soyadlara sahip kişileri bağladığınızda, tek tek kartlardaki adlar aynı kalır, ancak birleştirilmiş kartta yalnızca bir ad görünür. Bağlantılı kartlardan birine ve ardından o karttaki kişinin adına dokunabilirsiniz. Bundan sonra, birleştirilmiş haritada hangi adın görüntüleneceğini seçmek için “Birleştirilmiş harita için bu ad” seçeneğine tıklayabilirsiniz.
Bağlantı kurulduğunda kişiler birleştirilmez. Birleşik bir ilgili kişide yapılan değişiklikler, güncelleştirilmiş bilgilerin zaten mevcut olduğu tüm kaynak hesaplara kopyalanır.
Çözüm:
Bu, iPhone kullanıcılarının telefon rehberlerini yinelenen kişiler olmadan düzenli tutmalarına yardımcı olabilir. Ek olarak, kullanıcılar tek bir birleştirilmiş alanda bir kişi için farklı cep telefonu numaralarını bulabilir.