İngiliz Mimarlar gelecek yıl Şubat ayında Prag’daki Karlín Forumu’na gelecek

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Mimarlar Grubu
| Fotoğraf: facebook grubu

Architect, 2004 yılında İngiltere’nin Brighton kentinde ikiz kardeşler Dan ve Tom Searle tarafından kuruldu. Grup, The Dillinger Escape Plan’ın ilericiliğinden ve gaddarlığından büyük ölçüde yararlanarak çılgın bir kokteylle sahneye çıktı. Ancak zaman onların kaotik matematik hardcore ve karmaşık ritimlerini aşındırdı ve arena ilahileri ve rock müziğinin de eklenmesiyle melodiklik ve etki arasındaki denge kazandı.

All Our Gods Have Abandoned Us’un 2016 yılında piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra gitarist ve besteci Tom Searle, cilt kanseriyle üç yıllık bir mücadelenin ardından ne yazık ki vefat etti. Ancak mimarlar için önümüzdeki yıllar düşüş yerine yükseliş anlamına geliyor.

Müzik formülleri üzerinde çalıştılar, koroları çoğalttılar, ihtişamı artırdılar ve orkestral unsurları birleştirdiler. Şu ana kadar son iki albümle son yılların en iyi “arena metal” kayıtlarından bazılarını yarattılar.

Ayrıca şu anki albüm The Classic Belirtileri of a Broken Spirit, büyük ölçüde covid döneminden sonraki dönemde yaratıldı ve ismine rağmen kendisini diğer eserlere göre daha az ciddiye alıyor. Dan Searle ayrıca daha karanlık temaları tersine çeviriyor ve dünyanın sonuyla dalga geçiyor.

“Olumsuz şeyler üzerinde çok fazla durma fikriyle gerçekten mücadele ediyorum” diyor. “Kendimi bu konulardan ayırmak benim için gerçekten zor. Sevdiğim bir eşim, iki çocuğum ve çok sevdiğim bir işim var. Kişisel ve yüzeysel düzeyde, süper ayrıcalıklı bir konumdayım; ancak bu, çocukluktan yara izleri ve nevrotik davranışlar olmadan çıkmadığım anlamına gelmiyor. Hala karanlık bir tarafım var, hala gelecekten korkuyorum. Ve albümlerimiz bana bununla başa çıkma fırsatı veriyor” diye ekliyor Dan Searle.