İNCELEME: Yalnızca davetli. Calin yalnızca dinleyicilerinin duyabileceği bir dil konuşuyor

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Neredeyse her müzik yayıncısının hayatında, müzikle karşılaştığı bir an gelir; derinlerde oluşmuş bir uçurumdan geçerek düşer, hatta düşer. Calin'in müzik prodüksiyonunun tamamen aynı şey olduğunu anlamak için muhtemelen çok erken.

Bieber Fever, 2024'ün gençlik müziğidir. Onu dinleyen nesil, müziği (ve sadece müziği değil, genel olarak çevrelerindeki dünyayı) cep telefonunun ekranı aracılığıyla algılamaya alışkındır. Buraya tıklayın, buraya tıklayın, yakınlaştırın, eğlenin/eğlenmeyin, uzun gidiyorum. Ayrıntılı bir müzik topluluğu dinlemesine gerek yok; bir sloganın, akılda kalıcı bir sesin peşinde koşuyor. Aynı dili konuşan, Estonca ve İngilizce karışımı olan, iletişimde çekişmeli ve anlaşamayan, aynı zamanda seslerle ve az sözcük dağarcığıyla kafayı dinleyen birini istiyor. Ancak eleştirmen için bu çok ciddi bir sorundur ve onun kulağına göre kayıt pratikte dinlenemez.

Calin'in albümü, TikTok'un veya Instagram'daki hikayelerin hızlı bir şekilde taranmasının müzikal eşdeğeridir ve buna karşı hiçbir şey tartışılamaz. Şarkılar hemen ve ilk seferde çalışmalıdır, aksi takdirde kişi başka yere gidecektir. Bu, metaforlarla ilişkilendirilmeyen ve kaba cinayetten korkmayan şarkı sözleriyle el ele gider. Sık sık aşırı konuşuyorsun ama hayranları hâlâ böyle konuşuyor.

Rapçinin dikkatsiz diksiyonunu değiştirin, sesi genellikle otomatik ayar tarafından yönlendiriliyor, bu sayede sanki yapay zeka tarafından oluşturulmuş gibi davranıyor, belki de mutlak ve sesli harfleri umursamadı, uzun ve kısa sesli harfler oldukça dayanılmaz. Burada oluşan boşluk tam olarak ortaya çıkıyor, yoksa hedef kitlenin bunların hiçbirini olumsuz algılamayacağına eminim. Aksine Sp.

Tahta üzerinde tamamen farklı yön ve yönlerde hareket eden bir avcının bile ilgisini çekecek anlar bulmanıza izin verin. Fresh Fade'in ritmi enerjisizlikle dolu ve şarkının barda bir hiti var. Metalin içinden çıkan keskin, rahatsız edici bir ses olan Çağrı veya Yalla, bir atmosfer yaratır.

Ödenecek tek şey, Calin'in kapıyı açtığı anda perdenin benim için kapanması ve önerilen bu kısayolun bana göre olmadığı açık. Uzman eleştirmenlerle eşitler, bu kulüpte bakacak hiçbir şey yok.