İNCELEME: Tk Boşanma? Taş Devri’nin sarayları orada kasvetli bir kayıt kaydetti.

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Grubun hard rock, blues rock, grunge ve psychedelia (yani California’daki Palm Desert müzik sahnesine göre ten rock etiketi altında özetlenen bir kombinasyon) arasında gidip gelen yeniliği, Villains rekoru tarafından altı yıl boyunca övüldü. O sırada grup da bize kendilerini tanıttı ve böylece beşinci ve melodik seslerine kavuştu.

Kasvetli mevcut durum, önceki yönetim kuruluyla güçlü bir tezat oluşturuyor. Josh Homme’nin son yıllarda zor zamanlar geçirmesine şaşmamalı. Pitchfork sunucusu, bunun son yıllarda pek çok insanın başına geldiğini bildirdi, ancak daha sonra herkesin sorunları müzik basınının sayfalarına bulaşmadı.

Şarkıcı Brody Dalle’den karmaşık bir boşanma, mahkemenin çocuklarına duyduğu keder ve Homme’nin ölümüne göre aralarında grunge efsanesi Mark Lanegan ve Foo Fighters davulcusu Taylor Hawkins’in de bulunduğu en yakın arkadaşları hakkında. Ve hepsinden öte, Taş Devri Kraliçeleri kısa süre sonra kendisine son aylarda kanser teşhisi konulduğunu duyurdu.

Kaliforniyalı rock’çıların bize kasvetli, ezici bir albüm sunması için bu yeterli, görünüşe göre on altı yaşındaki Era Vulgaris albümünden bu yana en zor başlangıç. On parçalık koleksiyonun ilk single’ı ve en iyi parçalarından biri bir şeye işaret ediyordu. Pse Emotion Sickness’ı gıcırdayan bir kapı ve Homme’nin a capella söylediği romantik bir başlangıç izler. Ama sonra dinleyici aniden gitarı ve bu grup için çok tipik olan tavizsiz sesi duyar. Emotion Sickness aslında kısaca grubun alamet-i farikası olarak tanımlanabilecek şeyi sunuyor: kaba mısralar, birlikte söylenen bir koro, melodideki şaşırtıcı değişiklikler, müzikal arka plan ile görünüşte kaygısız görünen şarkıcının sesi arasındaki karşıtlık.

Tanımadığım bir havada / Neyin doğru olduğunu bilmiyorum, özellikle seninse / Ah, ihanet, kopar beni / Ben sadece endişeli bir aptalım. Grubun lideri, şarkıcısı ve sözlerinin son yıllarda yaptıkları ve yeni şarkılarda görülebilen bağlantılar ile metinlerde kim arayabilir? korodaki akılda kalıcı riff sayesinde yeni albümün en güçlü anlarından biri olan Negative Space şarkısının sözlerinden bir kesit. Dünyaya dönmenin bir yolu olmalı / Dünya giderken ben de sürükleniyorum / Bir daha eski halimize dönmeyelim / Unutalım kelimeler yeter.

Bir köpek bile açıkça üzüntü ilan eder, ancak Taş Devri Kraliçeleri herhangi bir tür depresyon içmez. Çalışmalarının bir diğer ayırt edici özelliği de bu patinanın rock perspektifi. Sert sözlerin ve müziğin yanı sıra Taş Devri’nin bu Krlovna’sı da dinleyiciye kuş gibi göz kırpıyor. Kaliforniya’da bir barda maymunsanız, ertesi gün biraz uyuyabilirsiniz. Önce ben ortalığı karıştırırsam sinirlerim bozulur / Eğer bir ibneysen, o zaman TV’ni elinde tutmalısın, atmosferiyle muhtemelen en unutulmaz kıyamet sonrası albüm olan ritmik Time & Place dışında … Clockwork gibi, sadece on yıl önce grup size Grammy ödüllerine aday gösterildi.

Times New Roman’da…

80 %

taş devrinin kraliçeleri

Ya da belki Iggy Pop’un 2016’da çıkan, ilk kez Homme tarafından üretilen, iyi yayınlanmış Post Pop Depression albümü. Hard rock teknikleriyle aşılanmış benzer bir melodik oyunbazlık, şarkının ortasında, şarkıyı şarap diyarında bir yere götürmek için şaşırtıcı bir keşfin yapıldığı, gitar yığınlarının ve Homme’nin vokallerinin rüyasının hemen indiği Obscenery’de hemen kendini gösteriyor. Empatiden sonra geriye sadece bir boşluk kalır / Kibarlık içinde daha iyi durumda olursun, burayı alaycı bir şekilde oku.

On şarkı ve çeyrek saat öyle bir şey değil. Ve bu bulutlar kimin umurunda ve şu anki Times New Roman’dan sonra, Kötüler’i veya çok daha eski Ninnileri Felç Etmek için okuyun.