IAS görevlisi KK Pathak’ın ikinci saldırı videosu viral oldu | Patna Haberleri

BaDe

New member

PATNA: Kıdemli IAS görevlisi KK Pathak, başka bir videosu sosyal medyada viral olunca başı yeni bir belaya girdi. Video, tüketim, yasaklama ve kayıt dairesinin ek genel sekreterinin Biharis ve Astsubayları taciz ettiğini gösteriyor. Başbakan Nitish Kumar, baş sekreteri ancak Cuma günü görevlendirdi. Emir Subhani ve diğer üst düzey memurlar, genç memurların önünde küfürlü bir dil kullandığına dair geçmiş videosunu araştırmak için.
Son videoda, 1990 IAS görevlisinin, insanların yararsız olduğunu ve bir şeyleri ancak istismara uğradıklarında anladıklarını söylediği duyuldu. Kooperatif departmanının video konferansta yaptığı konuşmada Pathak, “Bütün kooperatifleri çıkarın, 1 Nisan’dan itibaren her şeyi kendimiz dağıtacağız. O reziller ‘bu ‘efendim’ yapar, ‘efendim’ yapar deyip duruyor. “burada. Bihar’da sıradan insan kimdir?”
Daha sonra Rohtas ve Bikramganj’dan memurları azarladı. Pathak memurlara seslendi ve “kahan mar gaya Rohtas (Rohtas nerede öldü)” diye sordu. Ayrıca Bikramganj’ın memuruna talimat verir ve ondan “kooperatifteki maymunu” bulup devralmasını ister. Ayrıca astsubayların önünde müstehcen bir dil kullanmış ve ücretini ödeyerek işi bitirmelerini istemiştir. Perşembe günü erken saatlerde, Bihar sürücülerini ve eyalet halkını trafik görgü kurallarına uymadıkları için taciz ettiği videosu viral olmuştu. Hatta Patna’daki Sachivalaya Polis Karakoluna onun hakkında şikayette bulunuldu.
Bihar İdari Hizmet Derneği (BASA), Pathak’a karşı işlem yapılmasını talep etti. BASA genel sekreteri Sunil Kumar Tiwary, ikinci videonun (Pathak) astlarına karşı uygunsuz davranışını gösterdiğini söyledi.
“Hükümetten ona karşı harekete geçmesini istedik. Kötü davranışını protesto etmek için Pazar günü sabah 11’den akşam 3’e kadar oruç tutacağız” dedi.