Hollywood dizisi mi? Mortensen, sorun yok ama genellikle kötü yazılmışlar, dedi.

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Amerikalı aktör Viggo Mortensen, Karlovy Vary festivalinde ikonik Aragorn rolüne sonbaharda dönüşüyle ilgili bir soru aldığında şunları söyledi: Dünyadaki Bay Tolkien. Ama gerçek şu ki, hiçbir zaman yönetmenin kişiliği ya da filmin dayandığı kitap ilgimi çekti diye bir filmde oynamadım. Her şeyden önce iyi olması gerekiyor. Bu benim için her zaman en uzun olanıdır. Vc reisr değil.

Bu konuda katı olduğunu Vanity Fair dergisine verdiği röportaj da kanıtlıyor. Elli yaşındaki aktörün karanlığa düştüğü yer burası çünkü Jackson'ın Bay Ring filminden bu yana başka bir Hollywood serisinde oynamadı.

Aslında bir işbirliği arayışında değilim, ancak duruma göre herhangi bir işbirliği de aramıyorum. İlginç bir sohbetin ardından festivalden gelen sözlerini doğruladı. Karakter için, bütçe için ya da yazar için üzülmüyorum. Hiçbir zaman sırf falanca düzenleme yapıyor diye bir resim çekmem. Rüyalarımda kendimi hep kötü hissediyorum. Ve böylece, verilen rol için doğru kişi olduğum izlenimine sahip olup olmadığım. Aktör, önceliklerim bunlar, diye açıkladı.

Bu aynı zamanda franchise'lar için de geçerlidir. Birisi bana X, teyzem ya da dokuz filmi için teklif getirdiğinde, oynamak istediğim harika bir rol olduğu ve kalbime bir şeyler koyabileceğim izlenimine sahip olsam bile kabul ediyorum. Karşı değilim. Ancak genellikle bu franchise'lar hakkında çok fazla endişelenmeyin. Demek istediğim, uzun zamandır yazılmadılar. Aktör, “Biraz öğretilebilir olun” diye ekledi. Ama elbette hala parasız doyacağım, sobayı üfleyeceğim seçeneği de var.

Seriyle ilgili sorular Mortensen'in etrafında dolaşıyor, çünkü Peter Jackson Tolkien'in dünyasından yeni bir film çekecek. Yüzüklerin Efendisi: Gollum'un Avı adlı filmin yönetmenliğini Andy Serkins yapmalı; 2026 yılında sinemalarda vizyona girmesi gerekiyor.

PbH'nin neyle ilgili olacağını gerçekten bilmiyorum. Henüz duymadım, diye yanıtladı Mortensen. Ancak en ünlü rolüne geri dönmekten çekinmeyeceğini itiraf etti. Aragorn'un öfkesinden çok şey öğrendim. Ancak şu anki yaşım göz önüne alındığında uygun olduğum takdirde tekrar bu konuya girerdim. Aksi takdirde bunun saçmalık olacağını ekledi.

Ünlü Aragorn'u bin yıl boyunca zorba olarak tutuklanarak sertleştirdi. Yaklaşık yirmi yıl sonra, yaklaşmakta olan Gollum Avı'nın ünlü üçlemeden öncesine ait olduğu açıkça görülüyor.

Viggo Mortensen, Çek izleyicisine bu yıl Jiho Bartoka'dan Başkanlık Ödülü'nü aldığı Karlovy Vary festivalinin sularındaki kişisel rolünü hatırlatmakla kalmadı. Yeni filminin de tanıtımını yaptı. Ve dünyanın sonu burada, western artık sinemalarımızda izlenebiliyor.