Haptik: Haptik, şirketlerin gelirlerini artırmasına yardımcı olmak için üretken yapay zeka kullanmayı planlıyor

MyHoca

New member

Jio Haptik Technologies Limited Konuşmalı Ticaret şirketi (Haptik), kullanıma ilişkin görüşünü yayınladı Üretken AI işletmeler için insan benzeri botlar oluşturmak. Duyuru, şirketin en son Üretken Yapay Zeka teknolojisiyle güçlendirilecek dört beta özelliğini piyasaya sürmesiyle birlikte geliyor. Bununla, dokunsal beta özelliklerinin yeteneklerini Generative AI ile birleştirerek insan benzeri alışveriş deneyimleri yoluyla satışları artırabilen sektördeki ilk şirket olduğunu iddia ediyor. Bu uygulamalar, WhatsApp, Instagram, Facebook ve daha fazlası gibi hem mesajlaşma hem de sosyal ağ uygulamalarını içerir.
“Yapay zeka ile robotları insanlaştırma”
Beta özelliklerin lansmanından bahseden Haptik’in kurucu ortağı ve CTO Swapan Rajdev Generative AI’nın işletmeler için sunduğu potansiyel iş fırsatları beni heyecanlandırıyor. Haptik’te, daha yüksek doğruluk için botun eğitim verilerini artırmak için zaten GPT 2 ve GPT 3 kullanıyoruz. ChatGPT GPT-3.5 kullanır ve tamamen farklı bir top oyunudur. Botunuzu insanlaştırabilen ve saatlerce manuel eğitim ve çaba gerektirmeden müşterilerinizle akıcı konuşmalar yapabilen dört beta lansmanımızı duyurmaktan mutluluk duyuyorum.
Teknoloji, şirketlerin, müşterilerin ürün kullanılabilirliğini kontrol ettiği, satın alma rehberliği aldığı ve kullandıkları mesajlaşma kanallarında satın alma işlemini tamamlamalarının istendiği fiziksel alışveriş deneyimlerini taklit etmelerini sağlıyor.
GPT-3.5’in ortaya çıkışı, Haptik’in bot performansını %15 artırmasına, eğitim çabasını %40’a varan oranda azaltmasına ve müşteri memnuniyetinde %20’lik bir iyileşmeye olanak tanır. Haptik, yeni beta özelliklerinin tüm müşterilerinin kullanımına sunulacağını ve platform genelinde yaygınlaştırılacağını söyledi.