Google Cüzdan, en yeni Fitbit saatlerinde kullanıma sunuldu: kullanılabilirlik ve diğer ayrıntılar

MyHoca

New member
Google, ödeme hizmeti uygulamasında başkalarında zaten mevcut olan yeni bir güncelleme yayınlıyor WearOS şirketin ilk akıllı saati Pixel Watch da dahil olmak üzere cihazlar. Yakın tarihli bir blog gönderisinde, teknoloji devi, ikincisinin fitbit akıllı saatler – Fitbit Sense ve Versa – için destek alıyor Google cüzdanı uygulama. Fitbit kullanıcıları, uygulama aracılığıyla doğrudan akıllı saatlerinden hızlı ve kolay bir şekilde temassız ödeme yapabilir. Bunun yanı sıra Fitbit, şirketin fitness takipçilerinin yakında Google Haritalar uygulama. Bu güncelleme, Fitbit kullanıcılarının adım adım navigasyonu doğrudan bileklerinde kullanmalarına yardımcı olur.
Fitbit’te Google Cüzdan akıllı saatler: kullanılabilirlik
Fitbit, birkaç ay önce akıllı saatleriyle Google Cüzdan entegrasyonunu duyurdu. Başlangıçta, Google’ın temassız ödeme uygulaması iki Fitbit akıllı saat üzerinde çalışacak: Fitbit Sense 2 ve Versa 4 akıllı saatler. Bu saatler, Fitbit Pay’e ek olarak Google Cüzdan uygulamasını içerir ve kullanıcılar ikisi arasında seçim yapabilir NFC mağazalarda ödeme yaparken seçenekler.

Fitbit akıllı saatlerde Google Cüzdan: nasıl çalışır?
Fitbit akıllı saatlerindeki Google Cüzdan, diğer herhangi bir dokun ve öde hizmeti gibi çalışır. Kullanıcılar, yeni uygulamaya Google Pay veya temassız ödeme kabul eden yerlerden erişebilir. Fitbit ayrıca kullanıcıların, telefonlarındaki eşlik eden uygulamada bulunan Google Cüzdan bölümü aracılığıyla kredi ve banka kartlarını akıllı saatlerine eklemelerine olanak tanır.
Fitbit ayrıca akıllı saatlerindeki ödeme uygulaması için ekstra bir güvenlik katmanı ekledi. Kullanıcılar, Fitbit saatlerinin kilidini açmak için bir PIN ayarlamalıdır.

Fitbit akıllı saatlerde Google Haritalar
Google Haritalar’ın da yakında Fitbit akıllı saatler için görünmesi bekleniyor. Ancak WearOS uygulaması, orijinal akıllı saat uygulamasıyla kıyaslanamaz. Fitbit saatler üzerindeki Google Haritalar, kullanıcıların adım adım navigasyonu doğrudan bileklerinde gösterir, ancak uygulamanın saat sürümü, bağlı akıllı telefonunuzdan veri çeker.
Fitbit kullanıcıları, varış noktalarını belirleyip bağlı telefonlarında navigasyonu başlatana kadar akıllı saatlerinde yol tariflerini göremezler. Fitbit akıllı saatlerde Google Haritalar, tüm deneyimi sağlamayabilir, ancak bu özellik, çeşitli senaryolarda kullanıcılar için yararlı olabilir.