Goldman Sachs işten çıkarıyor: teknisyenler içinde bulundukları kötü durumu LinkedIn’de paylaşıyor

MyHoca

New member

bu işten çıkarılmış küresel bir finansal hizmetler şirketinde Goldman Sachs Hindistan’a geldi. Etkilenen birkaç çalışan, sosyal ağ sitesi LinkedIn ve mikroblog platformu Twitter’da aynı konuda gönderiler paylaştı. Goldman Sachs’taki işten çıkarmaların 3.200’den fazla çalışanı veya işgücünün yaklaşık yüzde 6,5’ini etkilemesi bekleniyor. İşte Goldman Sachs’taki işten çıkarmalardan etkilenen teknisyenler tarafından LinkedIn’de paylaşılan bazı gönderiler.
Gourav Sachdevaa IIM Shillong mezunu ve Goldman Sachs’ta bir ürün müdürü, LinkedIn’de şirketin işten çıkarmalarının bir parçası olduğunu yazdı. “Dün Goldman Sachs’taki işten çıkarmaların bir parçasıydım! Kuşkusuz zor bir dönem olsa da, bunu profesyonel yolculuğumun bir sonraki aşaması için bir başlangıç olarak görüyorum! alın!”
Şubham Sahubir IIT-Kharagpur mezunu şöyle yazdı: “2023’ün başlarında, 23. yaş günümden hemen sonra Goldman Sachs’taki işten çıkarmalar beni de etkiledi. Vay canına, bu gerçekten bir yıla başlamak için farklı bir yol. 2022’de mezun oldum. Kimyasal teknoloji itibaren HTE Kharagpur. GS bünyesinde Yazılım Mühendisi (Backend Developer) olarak çalıştım. Dijital banka11/01/2023 tarihinde Goldman Sachs’tan kovulmadan önce yaklaşık 6 aydır Marcus.com. Bu benim ilk işim ve yazılım geliştirmedeki ilk deneyimimdi…”
“Bunun senin başına geleceğini asla düşünmüyorsun. Sanırım hayatın benim için başka planları vardı. 2019’da üniversiteden hemen sonra Goldman Sachs’a katıldım. Farklı iş birimlerinde farklı rollerde çalıştım ve her zaman bir MD’deki en genç tıp doktoru olduğuma dair şaka yaptım. Birkaç yıl. Dakshyani Singhşirkette bir analist.

Arihant Luniya, “Herkese merhaba – Ne yazık ki Goldman Sachs’taki işten çıkarmalardan ben de etkilendim. Ancak yalnız değilim, yetenekli ve çalışkan iş arkadaşlarının %6’sı da etkilendi” diye yazıyor.
“Maalesef Goldman Sachs’taki son işten çıkarmalardan etkilendim. Yol boyunca kurduğum değerli ilişkiler bir yana, iki farklı ülkedeki iki ayrı firmadan bu kadar çok şey öğrenmek benim için harika bir öğrenme deneyimi oldu.” , yazdı Vivek KumarGoldman Sachs’ta analist.
Şuna da bakın:

Redmi Note 12 Pro+ 5G: 200MP kurtarmaya mı geliyor? | Redmi Note 12 Pro Plus 5G ilk bakış