Giden vali Ramesh Bais Jharkhand’dan ayrılmadan önce Hemant Soren ‘iyi bir lider’ diyor | Ranchi haberleri

BaDe

New member

RANCHI: Emekli Jharkhand Valisi Ramesh Bais iddialar reddedildi Raj Bhavan BJP’nin görev süresi boyunca yaptığı ihaleleri eziyete çevirmek Hemant SorenKoalisyon hükümeti, onu “lider olarak” sevdiğini söyledi ve seçim komisyonundan CM’ye bir maden sözleşmesiyle ilgili bir mektubun içeriğini, devletin geçmişte çok fazla istikrarsızlık yaşaması nedeniyle açıklamadı.
Çarşamba günü, 18 Şubat’ta görevi üstlenmek üzere Maharashtra’ya gitmeden önce, “Lider olarak Hemant Soren’i seviyorum ve bu (genç) yaşta bir CM olarak bazı önemli kararlar alması gerektiğine dair ona kişisel olarak önerilerde bulundum” dedi. .vali olarak devralın. .
Soren hükümeti, geçen yıl bir maden sözleşmesi ve ofis kar davaları konusundaki tartışmalara karıştı ve yangını körüklemekle Raj Bhavan suçlandı.
Bais, siyasi kan davası suçlamalarını reddetti. “Hükümeti istikrarsızlaştırma niyetim olsaydı, bunu yapabilirdim” dedi.
AK’den gelen mektuptan sonra hükümetin kalkınma çalışmalarını ciddiye aldığına da tanık olduğunu söyledi. İddialar, Raj Bhavan’ın eski CM’den bir dosya almasının ardından doruk noktasına ulaştı. Raghubar das Şubat 2022’de ve tavsiye için AK’ye iletildi.
Das, Soren’i kendi adına bir taş ocağı madenciliği sözleşmesi yapmak için görevini kötüye kullanmakla suçlamıştı, BJP bunun diskalifiye edilmesini garanti ettiğini söyledi. MLA 1951 Halkın Temsili Yasası’nın 9. Bölümü uyarınca. Raj Bhavan AK’nin mektubuna bağlı kalırken ve içeriğini asla kamuoyuna açıklamazken Soren’in hükümeti aylarca gergindi.