Farenin yazarının torunu, Mickey Mouse’un söylendiğinden farklı olduğunu anlatıyor

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Leslie Iwerks, çevre belgeseli Recycled Life ile Oscar adaylığı aldı. Ekoloji ve çevre konusu onun yaratımının anahtarı haline geldi. Ancak Walt Disney’in büyülü dünyasına sadık kaldı. Örneğin Disney Parklarının Tarihi belgesellerinde (Hayal Edici Hikaye) veya Bir Pixar Hikayesi.

Mickey Mouse çocukluğunuzun önemli figürlerinden biri mi?
Elbette her yerdeydi. Mickey’de başka hiçbir şeye benzemeyen bir şekilde büyüdüm ve onun büyükbabamın büyük ölçüde sorumlu olduğu bir karakter olduğunu başından beri biliyordum.

Bunu gerçekten çocukken fark ettiniz mi?
Sanırım oldukça çabuk aklıma geldi. Muhtemelen bu tür şeyler genellikle çocukların başına gelmeden önce. İlkokulda bir ara, okuyucunun günlüğüne Mickey ve Büyükbaba hakkında ilk yazıyı yazmıştım. Walt Disney Stüdyolarının tarihi hakkında bir kitap okudum. O zaman bile beni şaşırttı çünkü evde konuşulandan tamamen farklı bir şey yazmışlar. Biraz büyüyüp de sinema okuluna başladığımda, ilk büyük belgeselimi büyükbabama adamaya ve stüdyoların onun hakkında yazdıklarını düzeltmeye karar verdim. Belgeselin adı Farenin Arkasındaki El’di.

Peki birlikte nasıllardı? Gerçekten eğlenceli. Büyükbaba hâlâ bazı şakalar yapıyordu ama bunun dışında oldukça sakindi. Aksine Walt her yer kalabalıktı, oldukça girişken ve iş odaklı bir tipti.

Bu özel makaleyi okuyun iDNES Premium aboneliğiyle

FAVORİ

Denemek

ilk ay sadece CZK 1 karşılığında

Aylık aboneliğe kıyasla 178 CZK tasarruf edersiniz

+ çevrimiçi televizyon televizyon
Açık 90 gün ücretsiz

Denemek

ilk ay sadece CZK 1 karşılığında

Aylık aboneliğe kıyasla 446 CZK tasarruf edersiniz

+ çevrimiçi televizyon televizyon
Açık 90 gün ücretsiz