Ericsson, Hindistan’da 5G ağ dağıtımı için üretimi ölçeklendiriyor

MyHoca

New member
Ericsson Hindistan’daki 5G ağ kurulumlarının ihtiyaçlarını karşılamak için Pune’daki ortağı Jabil ile üretim kapasitesini ve operasyonlarını artırıyor. 1994 yılında Hindistan’da üretim kuran ilk telekom tedarikçisi olduğunu iddia eden şirket, 4G ve 5G radyolar, RAN Compute ve mikrodalga ürünleri dahil olmak üzere Jabil ile çalışan ekipmanlar üretiyor. Ericsson’un ultra hafif, Massive MIMO anten entegreli radyoları AIR 3219 ve AIR 3268, 5G dağıtımlarını desteklemek için ilk olarak Pune’da üretilecek. Şirket ayrıca Hindistan’daki 5G üretimini desteklemek için yerel ekosistem ortaklarıyla birlikte çalışacak.
2.000 iş yaratmak için
Üretimin hızlandırılması, yüksek teknolojili üretim ile faaliyetleri genişletecektir. Şirket ayrıca Pune’da yaklaşık 2.000 kişiye istihdam yaratmak istiyor. Ericsson Hindistan ayrıca, ürünleri pazara sunmada esnekliği ve hızı artırmak için bir teknoloji merkezi kuruyor. Bu, yüksek kalite standartlarını sağlamak için yeni ürün tanıtımı ve üretim mühendisliğine, erken bir aşamada ürünler için test/entegrasyon ve teslimat hazırlıklarına ve ayrıca Hindistan’da verimli 5G geliştirme ve dağıtımını sağlamak için operasyonel desteğe odaklanacaktır.
5G ağının ticari lansmanı ülkede devam ediyor ve Temmuz ayında yapılan spektrum ihalelerinin ardından dağıtıma başlandı. Hem Bharti Airtel (Airtel) hem de Reliance Jio, ülkede 5G ağlarını kurmak için Ericsson’u ortak olarak seçti.
5G’nin benimsenmesi giderek artıyor
Ericsson’a göre, 5G akıllı telefonların artan mevcudiyeti ve satın alınabilirliğinin yanı sıra akıllı telefonların kentsel ve kırsal alanlarda hızla benimsenmesiyle birlikte, Hindistan bölgesindeki 5G abonelik sayısının hızla artarak 2028’in sonunda yaklaşık 690 milyona çıkması bekleniyor. Hareketlilik Raporu. Kasım 2022 baskısı.
“5G, Hindistan’da kullanıma sunulduğundan, Hindistan telekom servis sağlayıcılarının ağ dağıtımlarını desteklemek için Pune’daki 5G telekom ekipmanımızın üretimini artırıyoruz. Hindistan’da üretim, tüm kıtalarda varlığımızla küresel üretim ayak izimizin bir parçasıdır. Güneydoğu Asya, Okyanusya ve Hindistan Pazar Bölgesi Başkanı Nunzio Mirtillo, “Bu ayak izi, pazar ve müşteri ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde yanıt vermek için küresel, esnek ve dirençli bir tedarik zinciri sağlamamızı sağladı ve Hindistan’a da fayda sağladı” dedi.