Durduğunuzda, havaya uçarsınız. Liam Neeson Death Ride’ı denedi

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Daha doğrusu, Liam Neeson Haziran’da yetmiş bir yaşına bastı ama belli ki dinlenmeyecek. Death Ride’ın prömiyerine paralel olarak, üç filmi daha tamamlıyor ve orijinal kahramanın oğlu Frank Drebin Jr.’ı oynayacağı parodi dizisi Crazy Shot’ın yeniden canlandırılması da dahil olmak üzere dört filmi daha var. Leslie Nielsen tarafından.

Bununla birlikte, orijinal Retribution’daki Death Ride bile yorumlanmış bir orijinali temsil etmez. 2015 İspanyol filmi El desconocido’nun (Bilinmeyen) üçüncü versiyonu olarak yaratıldı ve bunu üç yıl sonra Alman Nevystupuj izledi! ve sonraki üç yıl içinde Güney Kore versiyonu.

Bununla birlikte, olay örgüsü ilk İngilizce versiyonda bile aynı kalır. Genellikle ailesine ayıracak vakti olmayan bir bankacı, istisnai olarak çocuklarını okula götürürken, telefondaki gizemli bir ses ona arabasının patlayıcılarla dolu olduğunu ve kimsenin dışarı çıkmasına izin verilmediğini, aksi takdirde arabanın patlayacağını söyler. Masum insanlarla birkaç araba patlaması uyarı görevi görecek.

Bunu, Dangerous Speed’i anımsatan zamana karşı yoğun bir yarış izler, burada sürücünün kendisine verilen görevleri yerine getirmesi, aynı zamanda onu kimin ve neden korkuttuğunu öğrenmesi ve ayrıca ayağını gazdan çekmemesi gerekir çünkü yakında polis gelecek. peşine düş.

Neeson’un diğer aksiyon başlığı olan üç bölümlük dizi 96 Hours’tan genellikle Death Ride ile bağlantılı olarak bahsedilir. Ancak içinde, genç kızının liderliğindeki ailesini koruyan kahraman, eski bir üst düzey casusun eğitimini alırken, bu sefer eğitimsiz bir sivil hayatı için savaşıyor.

Yeni filmin yapımcılarından biri de Liam Neeson’la birlikte rol aldığı Non-Stop ve Stranger on the Train filmlerini yöneten Jaume Collet-Serra. Uçakta ve trende tek başına yaşadığı olaydan sonra bu sefer onu hiç çıkmaması gereken sıkışık ve kapalı bir ortamda tuttu.

“Liam için özel olarak hazırlanmış bir rol, çok iyi olduğu her şeyi kullanıyor. Bununla birlikte, bizde de bir değişiklik var. Bu seferki kahramanı eski bir polis ya da ajan değil ve hiçbir özel yeteneği ya da deneyimi yok. Jaume Collet-Serra, istisnai olarak, tamamen sıradan bir adamı oynuyor ve bunu mükemmel bir şekilde yapıyor” diyor.

Atalarının ülkesi olan Macaristan’da eğitim gören Nimród Antal, memleketi Los Angeles’a dönmeden önce projeye yönetmen olarak adım attı. Inspectors, Motel of Death ve Predators filmleriyle ya da kült dizi Stranger Things’in birkaç bölümüyle dikkatleri üzerine çekti.

Death Ride’daki resimde Avrupa da var çünkü Neeson’un Amerikalı bankacısı şu anda kariyerini filmin de çekildiği Berlin’de geliştiriyor. Ayrıca orijinal senaryosu FBI: Most Wanted dizisinin yaratıcılarından Christopher Salmanpour tarafından yeniden yazılan filmin ortak yapımcıları arasında Almanya, Fransa ve İspanya da yer alıyor.

Neeson, klasik doksan dakikalık uzunluğa sığan adrenalin yüklü gösterinin en çekici parçası olmaya devam ediyor, Schindler’in Listesi ile Oscar adaylığı kazanan, çekici bir kadın aşığı ve esas olarak Star Wars veya Love in the World sayesinde popüler olan bir aktör. Gökyüzü. Gülümseyerek şöyle diyor: “Kendimi hiçbir zaman yakışıklı olarak düşünmedim – çok çekici, evet, ama kesinlikle yakışıklı değil.”

Ayrıca mesleğine artık bu kadar takıntılı olmadığı söyleniyor. “Geçmişte, oyunculuğa takıntılı olduğum zamanlarda, bu benim yaratıcı sürecime müdahale ediyordu, tuhaf bir çılgınlığın sınırındaydı. Ama neyse ki, günün sonunda figürümü askıya asmayı ve sabah işe giderken tekrar almayı öğrendim. Sadece bu gelişme üzerinde çalışmanız gerekiyor,” diye itiraf ediyor Neeson.

Karısının trajik ölümünden sonra bile belli bir soğukkanlılığa kavuştu; Oyuncu Natasha Richardson, kayak yaparken ölümcül şekilde yaralandı. “Sinirlenmem epey zaman alıyor. Elbette her gün farklı, bazen sabahları aynaya bakıp çok güzel göründüğümü söylüyorum kendi kendime, bazen de kendi kendime – Aman Tanrım, filmlerde ne işim var? İrlanda’ya geri dönüp tekrar forklift kullanmak istiyorum” diye ilk günlerini hatırlıyor.

Şimdi Neeson’un filmografisi, seçiminde her zaman metne göre yönlendirildiği neredeyse yüz elli rol içeriyor. “Senaryo benim için kesinlikle gerekli, aksiyon filmlerinde bile. Türden bağımsız olarak yazarlara saygı duyuyorum ve materyal iyi yazılmışsa her zaman ilgilenirim. İlk başlarda sinemalar dışında doğrudan videoya çekileceğini düşündüğüm 96 Saat filmine bakın,” diye açık açık itiraf ediyor ki, o zamanlar esas olarak Paris’te üç ay geçirmek ve fiziksel aksiyonun tadını çıkarmak istiyordu.

Liam Neeson, “96 Hours’un başarısı beni şaşırttı, biraz utandım, ama hemen insanlar bana daha fazla aksiyon senaryosu göndermeye başladı,” diye özetledi Liam Neeson, şimdi Death Ride ile doruğa ulaşan on beş yıllık dönemi.