Duhov’un olmadığı bir yıl. Hana Zagorov sesi ve sözleriyle büyüledi

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Bir yıl önce, 26 Ağustos’ta, 70. yaş gününe iki haftadan az bir süre kala ölen karakteristik sese sahip Zpvaka, neredeyse 60 yaşındaydı. Ayrıca meslektaşları için metinler yazdı ve aralarında efsanevi Trhku’nun da bulunduğu filmlerde ve müzikallerde rol aldı.

Uzun yıllar boyunca çok popülerdi, sadece güzel şarkıları ve samimi ve tatlı performansıyla değil, aynı zamanda çoğunu kendi yazdığı güzel şarkı sözleriyle de çok sayıda hayranı ve hayranı vardı. Meslektaşının ölümünden sonra aniden Helena Vondrkov, sık sık aynı anda evlendik ve onu hayatı ve insanları seven, güler yüzlü ve nazik bir meslektaşı olarak tanıyorum dedi.

Dokuz kişilik Altın Bülbül 900 psn seslendirdi. Son stüdyo albümü J nemm strach’ı 2018’de çıkardı. Bu albümde işbirliği yapmak için Radza’nın genç yazarlarını, şarkıcı Xindla X’i davet etti, başlık şarkısı Marek Ztracen tarafından yazıldı. Lenka Sn sinsi prán Angel’ın on dokuz platin ve altın plağı vardı ve neredeyse on bir milyon adet sattı.

Zagorov, koronavirüs salgınının patlak vermesine kadar düzenli olarak konserler verdi. 80’li, 70’li yıllarda filme çektiğim şarkılarımın sözlerini bilen ve benimle birlikte şarkı söyleyen gençleri gördüğümde müthiş bir gücüm oluyor. Birkaç yıl önce verdiği bir röportajda, “Bu gerçekten berbat, güzel bir duygu ve ben bu konuda çok şey biliyorum” demişti.

Uzun bir covid döneminin ardından geçen baharda konserlerle meşgul olduğu için bir dahaki sefere sağlık sorunlarıyla karşılaştı. Bir köpek bile nasıl çalışacağını bilmiyordu. Onlara ve kendime en az üç zevk yaşatmak adına bu yıl çıkaracağımız yeni albüm için şarkı seçmeye başladık. Aralık 2021’de Marko Ztracen ile Vnoce jako dv düetini sunan Bezna Zagorov, Nisan ayından itibaren yeniden Instagram’da yayın yapacağız, diye yazdı.

Semaforsk Kytici’deki Hlasov len Zagorov, 1973’te yakın zamanda ölen eleştirmen Ji ern tarafından beğenildi. Ama bir yandan da bana nasıl disko şarkıları söyleteceğini düşünüyordu, onun için bir parça ses ve ritim dışında hiçbir şeye ihtiyacı yoktu. Zagorov Apollo ve Semafor tiyatrolarında sahne aldı, ancak Karel Vgner 1972 ve 1973’te ona eşlik eden bir orkestra kurdu. Zpvaka, Petr Rezek (Asi, asi veya Duhov vla düetleri) veya Italo Drupi ile performans sergiledi.

80’li yılların ilk yarısında Stanislav Hlok ve Petr Kotvald’la birlikte şöhretin zirvesinde buldu kendini, her gün orada konserler verdi. Diskohrtky şarkılarını biliyorum, Aksi takdirde mümkün değil, Spchm veya Mj as. Zagorov’un beşinci dönemi (1977 ve 1985), arka arkaya dokuz kez Altın Bülbül’ü kazandı ve salonları çağdaş bir megastar gibi doldurdu. Doğu Avrupa ve Batı Avrupa’da konserler verdi. 1983 yılında hak ettiği sanatçı unvanını aldı ve bu unvanı dürüst çalışmayla kazandığını, bunu partiden ve hükümetten hediye olarak almadığını söyledi.

Hana Zagorov ve Tefan Margita

Ostrava yakınlarındaki Petkovice’nin yerlisi hiçbir zaman güçlüleri eleştirmedi. Bu nedenle 1989’da Nkolik vt dilekçesini imzaladığında (metinde hiçbir şey görmedi, aynı fikirde değildi) büyük bir sürpriz oldu. Plzeško’daki Red Hrdek’te yaptığı ünlü konuşmasında o zamanın komünisti Milo Jake’ten de bahsetti. Devrim nedeniyle Zagorová’ya uygulanan çıkış yasağı yalnızca birkaç ay işe yaradı. Ancak sonraki yıllarda depresyon ve motivasyon kayboldu.

Her şeyin yanıtlandığı, işimin kapandığı hissine kapıldım. Çok yorgundum, diye hatırladı aniden. Ayrıca dansçı Vlastimil Harapes ile evliliği bozuldu; dtte’nin kabulü de gerçekleşmedi. Ancak kayınpederi onunla 1992’den beri mutlu olduğu on yaş küçük opera tenoru Tefan Margita olarak tanıştı. Zagorov sık sık kocasına opera binaları turlarında eşlik ediyordu.

6 1946’da doğan Zpvaka, küçük yaşlardan beri küçük bir şeyler yapacağını biliyordu. Piyano çaldı, romanlar yazdı ve on yedi yaşında ilk kez Hledme nov yetenekleri konserinde Gustav Brom’un orkestrasıyla şarkı söyledi. Brno’daki Jankov Akademisi’nde oyunculuk eğitimi aldı ve burada tıslama sorunu olan bir köpek tarafından da kabul edildi. Komedi yeteneğine sahip oyuncu nihayet 1969’da şarkıya kaydoldu. Kendisini, keşfedicilerinden Frantiek Trnka’nın beat anson terimini tanıttığı tarzın içinde buldu.

Zagorov ayrıca Karel Gott, Eva Pilarov ve Helena Vondrkov’un repertuarları için seçtikleri 80. metni de yazdı: Aslında her şey, stüdyoda beş gün boyunca söylemek zorunda kaldığım metni birisinin bana vermemesiyle başladı. O yüzden oturdum ve metni yazdım. Bir keresinde, aslında bir nevi kendi kendine içtiğini açıklamıştı. Bu nedenle, Psniky pro Hanka, Dluhy Hana Zagorov, Kdy nemu spt ve Hogo Fogo (Margita ile ortaklaşa) adlı televizyon programlarının birkaç döngüsünün moderatörlüğünü yaptı ve yazarlığını yaptı. ayrıca televizyon müzikali Josefna ve müzikal komedi Trhk’de başarı kaydetti ve Jack Rozparova ve Mona Lisa müzikallerinde sahne aldı.

Kaliteli aja ve ampaskho’nun aşığı olarak Milostn – Due v negli adlı bir şiir koleksiyonu yayınladı. Zagorov’un Mila Zindelová ile birlikte yazdığı otobiyografik kitap Ne unutulacak, büyük tepki aldı. Yeni gelen Scarlett Wilková ile birlikte aniden Mlokdo v alt başlığıyla Legenda Hana Zagorov kitabını yazdı; bu kitap, diğer şeylerin yanı sıra, kan hücrelerindeki sorunlar nedeniyle kan nakline gitmek zorunda kaldığında hayatını etkileyen hastalıktan bahsediyor. onlarca yıl.

Geçtiğimiz sonbaharda dönemin cumhurbaşkanı Milo Zeman, ölümünden sonra kendisine Liyakat Madalyası verdi.