Dünya hakkında yazdığım her şey doğrulandı. Denemarková, “Bundan memnun değilim” diyor

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Kırlangıç küpelerin var ve aynı takma ada sahipsin. Sen yazdığından beri oldu Sevincin tarihine bir katkıama ne hakkında yazdığınızı açıklamak istemediniz ve yayıncıya “kırlangıçlar hakkında” diye mi cevap verdiniz?
İşte o zaman bu takma isim ortaya çıktı ve muhtemelen benim gibi “göçmen” olmaları, geri dönmekten korkmamaları ve baharın ve umudun minnettar bir sembolü olmaları nedeniyle benimsendi.

Kendinizi nasıl tanımlarsınız? Sizi en iyi tanımlayan özelliğin hangisi olduğunu söyleyebilir misiniz?
Uzlaşmazlık sanırım. Benim sloganım korkma ve yalan söyleme. Belirli bir bakış açısına göre, içimde oldukça idealizm var gibi görünüyor, ancak bunu o kadar da basit görmüyorum. Hayatı kesinlikle ciddiye alıyorum ve çalışıyorum, sadece mantıklı gördüğüm şeyi yapıyorum, hümanizme temelde saygı duyuyorum, demokrasiyi tutkuyla savunuyorum ve daha zayıf görmediğim, tam tersine kahramanlar olarak gördüğüm mağdurlara yer veriyorum. Diğerleri çoğu zaman pragmatik olmayan ama her zaman benim değerlerime uygun olan inatçı davranışı anlamıyor. Ahlaki bütünlük yaşam boyunca inşa edilir.

Ülkeyi zor bir dönemden ziyade barışçıl bir zamanda terk etmeyi tercih ederim. Birinin otokratların önünde durması gerekiyor. Geçiş döneminde hayatın daha iyi olduğu bir ülkeyi tercih eden insanlardan nefret ediyorum çünkü bunlar, kişinin kendi ülkesinde hiçbir hakka sahip olmadığı durumu pekiştirmeye yardımcı oluyor.

Bu özel makaleyi okuyun iDNES Premium aboneliğiyle

Bugün katılın ve şunları edinin:

• iDNES.cz, Lidovky.cz ve Express.cz içeriğine sınırsız erişim
  • Tanınmış yazarlardan 30.000’in üzerinde premium makale
  • Okuyucuda gazete ve dergilerimize çevrimiçi ve ücretsiz erişim