Domore for state hakkında geri bildirim alın: Nitish Kumar | Patna Haberleri

BaDe

New member

PATNA: CM Nitish Kumar Salı günü, eyaletin daha da gelişmesi için gelecekte ne yapılması gerektiğini öğrenmek üzere eyaletin farklı bölgelerine taşındığını söyledi.
İngiltere’nin Prasadi köyünde basının sorularını yanıtlıyor Arwal Samadhan Yatra ilçesinde yaptığı konuşmada, “Şu ana kadar eyalette yapılan tüm imar çalışmaları tamam. Ama gelecekte ne tür çalışmalar yapmalıyız? İnsanlara başka ne istediklerini soruyorum.”
CM ayrıca, “Aklıma gelen fikirlerin çoğunu önceki yatralarda uyguladım ve üzerinde çalıştım. Bu yatranın tamamlanmasından sonra yeni planlar için son bir çağrı yapmak üzere tüm ilçelerin yetkilileriyle bir toplantı ayarlayacağım” dedi. .”
‘Har Ghar Nal Ka Jal Yojana’daki usulsüzlüklerle ilgili çok sayıda şikayet sorulduğunda, CM, ilgili yetkililerden musluk suyu planıyla ilgili sorunları çözmelerini istediğini söyledi. “Hükümet planlarındaki eksiklikler hakkında insanlardan bilgi alıyorum. Geri bildirim aldıktan sonra yetkililerle toplantılar yapıyor ve çözüm arıyorum.”
Daha önce CM, Prasadi English’in 12 Nolu Koğuşunu ziyaret etti ve köylülerin şikayetlerini dinledi ve nezaret memurlarına gerekli talimatları verdi. CM ayrıca, tarafından finanse edilen bazı geliştirme programlarını da inceledi. JEEViKA.
Köydeki JEEViKA didileri ile kısa bir etkileşimin ardından BK, kendi kendine yardım gruplarına katılan kadınların çok iyi durumda olduğunu söyledi. CM, “Eyalet hükümeti JEEViKA didis’in gelirini artırmak için çaba sarf etti” dedi.
Nitish ayrıca eyalet hükümetinin geçim programından yararlanan 22 aileye 5,84 bin Rs değerinde bir çek verdi. Ayrıca, hak sahiplerine Rs4 lakh için başka bir jeton çeki teslim etti. Mukhya Mantri Udyami Yojana.
CM daha sonra birkaç yeri ziyaret etti Jehanabad Samadhan Yatra’nın bir parçası olarak bölge.