Disney’in eski CEO’su halefinin yerini alıyor: İşte şirket çalışanlarına gönderdiği e-postada söyledikleri

MyHoca

New member
De Walt disney Yaygın olarak Disney olarak bilinen şirket, Robert’ın . Iger şirketin icra kurulu başkanı (CEO) olarak geri döner. Iger, en üst patron olarak hemen görevi üstlenecek. Başarılı Bob Chapekgörevinden kim istifa etti.
Iger, şirkette kırk yılı aşkın bir süre çalıştı ve görevinden ayrılmadan önce 15 yıl boyunca CEO olarak görev yaptı. Onun yerine Chapek’i seçti. Chapek ayrıca ‘Iger’s’a Tim Cook’ olarak da anılıyordu. Steve Jobs,” ve Şubat 2020 itibarıyla Disney’in CEO’suydu.
Bob Chapek’e uzun kariyeri boyunca Disney’e yaptığı hizmet ve buna pandeminin benzeri görülmemiş zorluklarında şirketi yönlendirmesi de dahil olmak üzere teşekkür ediyoruz. Yönetim kurulu, Disney’in giderek daha karmaşık bir endüstri dönüşümü dönemine girerken, Bob Iger yönetim kurulu başkanı Susan Arnold, “Bu kritik dönemde şirkete liderlik etmek için benzersiz bir konuma sahip” dedi.
Iger daha önce 2005’ten 2020’ye kadar Disney’de 15 yıl geçirdi. Onun liderliğinde şirket genişledi ve Pixar, Marvel, Lucasfilm ve 21st Century Fox’u satın aldı. Daha sonra 2021 yılına kadar icra başkanı ve yönetim kurulu başkanı olarak görev yaptı.

Bob Iger’in Disney çalışanlarına gönderdiği e-posta
The Ankler haber kaynağına göre, geri dönen CEO, 20 Kasım günü saat 19:19’da Disney çalışanlarına bir e-posta gönderdi.
Değerli meslektaşlarım ve oyuncular,
İnanılmaz bir minnettarlık ve alçakgönüllülük duygusuyla – ve itiraf etmeliyim ki biraz şaşırarak – bu gece size The Walt Disney Company’ye İcra Kurulu Başkanı olarak geri döndüğüm haberini yazıyorum.
Stüdyolarımız, Disney General Entertainment, ESPN ve International’daki ekiplerimizin yaratıcı başarısına, internet yayın hizmetlerimizin hızlı büyümesine, parklarımızın olağanüstü bir şekilde yeniden keşfedilip yeniden canlanmasına, ABC News’in devam eden harika çalışmasına ve daha pek çok şeye baktığımda İşlerimizdeki diğer başarılar, başarılarınızdan etkilendim ve sizinle birçok yeni girişime atılmaktan heyecan duyuyorum.
Bu işin son üç yılda sizden çok şey istediğini biliyorum ve bu zamanlar kesinlikle oldukça zorlayıcı olmaya devam ediyor, ama daha önce benden işittiğiniz gibi, ben bir iyimserim ve eğer bir şey öğrendiysem Haberlerimden ve işletmemizdeki diğer pek çok başarıdan, başarılarınıza hayran kaldım ve sizinle birlikte birçok yeni zorluğun üstesinden gelmekten heyecan duyuyorum.
Bu işin son üç yılda sizden çok şey istediğini biliyorum ve bu zamanlar kesinlikle oldukça zorlayıcı olmaya devam ediyor, ancak daha önce benden duyduğunuz gibi, ben bir iyimserim ve eğer bir şey varsa, ben Disney’deki yıllarımdan öğrendiğim şey, belirsizlik karşısında bile – belki de özellikle belirsizlik karşısında – çalışanlarımız ve Oyuncu Üyelerimiz imkansızı başarıyor.
Benden ve liderlerinizden yarın ve önümüzdeki haftalarda daha fazlasını duyacaksınız. Bu arada, yaptığınız her şey için derin minnettarlığımı ifade etmeme izin verin. Disney, sizin sayenizde dünyanın dört bir yanındaki insanların kalbinde özel bir yere sahip ve bu şirkete olan bağlılığınız ve onun harika hikayeler anlatarak insanlara neşe getirme misyonu bana her gün ilham veriyor.
Bob Iger