Disney: Disney işten çıkarmaları bu hafta başlıyor, CEO Bob Iger’in çalışanlara notunu okuyun

MyHoca

New member

Bu senenin başlarında, disney Müdür Bob Iger bir kazanç görüşmesi sırasında hissedarlara şirketin 7.000 çalışanı işten çıkarmayı planladığını söyledi. Kasım 2022’de CEO olarak geri dönen Iger, hareketin büyük bir yeniden yapılanmanın parçası olduğunu söyledi. Bob Chapek. Bugün (27 Mart), Iger, çalışanlara gönderdiği dahili bir notta, ilki bu hafta başlayacak olan üç tur işten çıkarma olacağını açıkladı. Disney, istihdamı azaltmanın yanı sıra maliyetleri de düşürmeyi planlıyor. Şirket, 3 milyar dolarlık içerik harcaması da dahil olmak üzere maliyetleri 5,5 milyar dolar azaltmayı planlıyor.
İlk olarak CNBC’de yayınlanan nota göre, işten çıkarmaların Disney’in medya ve dağıtım segmentinin yanı sıra ESPN ve parklar ve tatil köyleri bölümünü etkileyeceği bildiriliyor.
Değerli çalışan arkadaşlarımız,
Şubat ayında sizinle paylaştığım gibi, şirketin stratejik olarak yeniden düzenlenmesinin bir parçası olarak toplam iş gücümüzü yaklaşık 7.000 kişi azaltmak gibi zor bir karar aldık. işimiz. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, kıdemli liderler operasyonel ihtiyaçlarını değerlendirmek için İK ile yakın bir şekilde çalışıyorlar ve size bu çabalar hakkında bir güncelleme vermek istiyorum.
Bu hafta, pozisyonları şirketin işgücü azaltmasından etkilenen çalışanları bilgilendirmeye başlayacağız. Liderler, önümüzdeki dört gün içinde doğrudan etkilenen ilk işçi grubuna haberleri iletecekler. Nisan ayında birkaç bin ek personel kesintisiyle ikinci, daha büyük bildirim turu yapılacak ve 7.000 istihdam hedefimize ulaşmak için yaz başlamadan önce son bildirim turuna başlamayı umuyoruz.
Pek çok meslektaşımızın ve arkadaşımızın Disney’den ayrıldığı gerçeğini hafife almıyoruz. Bu şirket dünyadaki en yetenekli ve kendini işine adamış çalışanlara ev sahipliği yapıyor ve pek çoğunuz buradaki işinize ömür boyu sürecek bir Disney tutkusu katıyorsunuz. Disney’de çalışmayı bu kadar özel yapan şeylerden biri de bu. Değer verdiğimiz harika insanlara veda etmeyi de daha da zorlaştırıyor. Ayrılan her bir çalışanımıza sayısız katkılarınız ve bu sevgili şirkete olan bağlılığınız için içtenlikle teşekkür etmek ve takdir etmek istiyorum.
Etkilenmeyen çalışanlarımız için, başarılı bir şekilde ilerlememizi sağlayacak yapıları ve işlevleri inşa etmeye devam ederken, şüphesiz önümüzde zorluklar olacağını kabul etmek isterim. Bu süre zarfında anlayışınızın ve işbirliğinizin devam etmesini rica ediyorum.
Zor zamanlarda, Disney’in şimdi ve gelecekte dünyanın dört bir yanındaki izleyicilere ve konuklara olağanüstü eğlence sunmaya devam edebilmesi için gerekli olanı her zaman yapmalıyız. İK ortaklarımızın ve liderlerimizin, yolun her adımında destekleyici ve sorunsuz bir süreç oluşturmaya kararlı olduklarını bilin.
The’deki birçok başarınız için hepinize tekrar teşekkür etmek istiyorum. Walt Disney Şirketi.