CM Nitish Kumar, Gujarat, Himachal Pradesh’te BJP’nin Zaferini Tahmin Eden Çıkış Anketleriyle İlgili Soruları Araştırdı | Patna Haberleri

BaDe

New member
PATNA: Başbakan Nitish Kumar Salı günü, eski müttefiki BJP’nin Gujarat ve Himachal Pradesh meclis anketlerindeki zaferini tahmin eden çıkış anketleriyle ilgili soruları yanıtladı.
Çıkış anketlerinin çoğu, Başbakan Narendra Modi ve Birlik İçişleri Bakanı Amit Shah’ın evi olan Gujarat’ta BJP için büyük bir zafer öngörürken, partinin Himaşal Pradeş’teki Kongre’de biraz önde olduğu gösterildi.
Son üç aydır muhalefet partilerini BJP’ye karşı ulusal düzeyde birleştirmek ve 2024 yılına kadar Safran Partisi’ne karşı birleşik bir mücadele yürütmek için çalışan Nitish, “Janata Malik hai” (seçmenler bizim efendimizdir) dedi. seçimler.
Çıkış anketiyle ilgili yorumları defalarca sorulduğunda, CM, “Bu tür konularda hiç bir şey söyler miyim?” Ayrıca herkesin Perşembe günkü sandık sonuçları tarihine kadar beklemesi gerektiğini söyledi.
CM, ölüm yıldönümünde Patna yüksek mahkemesinin yanına yerleştirilen gerçek boyutlu heykelinin önünde Babasaheb Bhim Rao Ambedkar’a haraç ödedikten sonra medyanın sorularını yanıtladı. Ambedkar’a derin saygı duyduğunu ifade eden Nitish, “Toplumun tüm kesimleri Babasaheb’i Hindistan Anayasası’nın hazırlanmasındaki rolü nedeniyle hatırlıyor. Onunla ilgili her şeyi çocukluğumdan beri biliyordum. Herkesin ona büyük saygısı var. Babasaheb, her kesimin güçlendirilmesini vurguladı ve toplumun daha zayıf kesimleri için eğitim fırsatları yarattı.”
Devlet Su Kaynakları Bakanı Sanjay Kumar Jha, İnşaat Bakanı Ashok Choudhary, Ulaştırma Bakanı Sheela Kumari, Panchayati Bakanı Raj Murari Prasad Gautam, Hukuk Bakanı Shamim Ahmad, İş Teçhizatı Bakanı Surendra Ram da Babsaheb’e çiçeklerini takdim etti. ölüm yıl dönümü.