“Çılgın” yönetmen Drábek, Kolářová'nın bir bayan olmasına rağmen tiyatro konusunda tecrübeli olduğunu söylüyor.

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Pitevna haberi neyle ilgili olacak? Prova fotoğraflarından korku ve bilim kurgunun bir karışımı gibi görünüyor.
Olmaz, sadece su. Manzara bozuldu ama Otopsi çok geçmeden oyunlarımın özünün ne olduğunu öğreniyor: aşk ve ölümle ilgili grotesk. Yani bu durumda ölümden SONRA aşk. Kahramanlarımız hayatlarıyla gülümseme, onları içme ve aidatları rahatlıkla dans etme şansı buluyor. Aynı zamanda çok da eğlenceli olduğunu söyleyebilirim.

Romanın ilhamını nereden buldunuz?
Bilirsiniz, pek çok yönden motor çatalıyım ama yazılı ve yazılı şiir benim için nefes gibidir. Beni takip ediyor ve rüyalar görmeye ve diyaloglar duymaya devam ediyorum. Truman Capote bir keresinde şöyle demişti: Eğer bir avuç dolusu kelimeyi havaya fırlatırsanız ve kelimeler her zaman doğru yere düşerse, o romantik bir Paganini'dir.

Yani havaya bir avuç dolusu fırlattın ve hepsi bu mu?
Ama Truman biraz aptalın tekiydi, değil mi? Dobichovice'de uyandım ve aniden aklıma geldi, ama yapamadım, beni nasıl yakaladı, yangın kapıyı çalıyordu ve içeri girdim ve ilk şeyin bizim tarafımızdan yakalandığını gördüm, ama keyifli bir gülümseme, bu hediyeyi yatak odasında doğurdun, birdenbire aklıma geldi ve bir hafta içinde yazıldı. Geriye kalan her şeyin yapılması gerekiyordu. İşte böyle mm. Uzun bir süre senden hiçbir şey çıkmadı, haftalarca tek kelime bile etmedin ve birden köpek seninle doldu. Tıpkı satın aldığınız bir şişeyi dikkatsizce açtığınızda olduğu gibi.

Reisr ve oyun yazarı David Drbek

Genellikle İrlandalı bir izleyici kitlesini hedefleyen Studio DVA için ilk projeniz. İşyerinde kendinizi evcilleştirmek zorunda mıydınız yoksa tamamen serbest bir eliniz mi vardı?
Yazmayı yeni bitirdim, bunu Studio DVA'dan Michal Hrubmo'ya teklif edeceğimi biliyordum. Çünkü biliyorsunuz sanatın mahmuzlarına ve alan süresine rağmen geniş izleyici kitlesini de seviyorum. Ben bunu her zaman bu kadar renkli bir kitlenin ilgisini çekmek için bir davet olarak algılıyorum. Ve kahkahayı beklemek, onu beklemek ve sessizce beklemek, böylece kolyenin yere düştüğünü duyacaksın ve onu cebine koyacaksın, sevdiğim şey bu. Ve tiyatro seçiminin akıllıca olduğu ortaya çıktı. Sadece harika değiller, aynı zamanda halklarından da büyük bir sevgi ve sevgiyle bahsediyorlar. Son maçta bunu kaçırdım. Bu ön izlemelerden sonra ayakta alkışlandık, belki de başarılı olabiliriz.

Daniela Kolov bu karanlık ve mizah türü hakkında ne düşünüyordu?
Daniela bir kadın olabilir ama iyi bir tiyatrocudur! Pazko's'a her zaman hayran kalmıştır ve teyitler üzerinde birlikte çalışıyoruz. Mstské'de birlikte olduğumuz, aynı derecede olağanüstü yetenekli Kateina Marie Fialov. Diğerlerini merak ediyordum, Bob Klepel'in annesi her zaman Gürcü aksanıyla şöyle derdi: Dedikodu mu? O, iny! Daha sonra hepimiz sınava girenlerle konuştuk ve her şey yolunda gitti, çok mutlular ve onlarla uzun süre çalışmak istiyorum. Prag'da olumlu bir sapma olabilir.

Tiyatroda bundan sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz?
Bir ara verip yeni Porcelnov nebe oyununu çıkarmak istiyorum. En sevdiğim oyun yazarı AP Echo'ya bir saygı duruşu niteliğinde olmalı. Doğu Ech'teki yaz toplantısında Birinci Cumhuriyet döneminde uzun zamandır açığa çıkarmak istediğim bir şey oldu. Geçmişte sanat başlangıca dönüş anlamına geliyordu. Yirmi yıl sonra tekrar Olomouc'taki Moravian Tiyatrosu'nda ve yedi yıl sonra da Hradec'teki Klicperk'te çalıştım. Her ne kadar geri dönüşler nadir olsa ve çoğu yalan olsa da bunlar iki harika testti. O iki uykulu yerde DNA'mdan bir parça bıraktım ve korkarım oradaki tiyatroseverler bunu unutmadı. Bu çok büyük bir destekti. Bu yüzden her iki şehirde de işime geri dönmek istiyorum.

Serbest bacakta mı hareket ediyorsunuz yoksa bir yerlerde angam mı var?
Tiyatrolara konuk olmak çok güzel. O angamlardan çok şey öğrendim ve binlerce yazılı oyun ve bir milyon rei'den sonra rahatlamak, kendimi en yakın ve çeşitli manevi uygulamalara adamak istiyorum, özgürlüğe ihtiyacım var. Ayrıca Bay Kadrnokov'un benim için yakaladığı tüm etleri de yemem gerekiyor.

Beş yıl önce Ochechule'nin ilk edebi eseri dikkatinizi çekmişti, kitabı nasıl edindiniz?
Sabit vm, evet. Stovat'a hayali bir övgü yazmak istiyorum çünkü çöplerle ilgili bir roman yazacağım. Bu, Prag'ın, tüm başıboşların ve büyülü bir evin yaratılmasına yardımcı olan kardan adamların bir kutlaması olacak. Bu yüzden turizmin keşmekeşinde bile böyle görünüyor. Kafka'nın yazdığı gibi aslında sadece taştan yapılmış bir emeklilik makinesi değil.