ChatGPT’nin CEO’su, şirketi eleştirdiği için Elon Musk’a cevap verdi

MyHoca

New member

ChatGPT mal sahibi AI’yı aç CEO Sam Altman karşılık verdi Elon Musk. Tesla CEO’su ve Twitter’ın sahibi Musk geçtiğimiz günlerde OpenAI’nin “maksimum kar şirketi …” haline geldiğini “hiç yapma niyetinde olmadığını” söyledi. OpenAI’nin ilk kurucularından biri olan Musk, yapay zekayı medeniyet ve daha fazla düzenleme için “en büyük risklerden biri” olarak kabul ederken neden OpenAI’yi kurduğunu sorgulayan bir tweet’e yanıt olarak açıklama yaptı. Musk yanıt olarak şunları yazdı: “OpenAI, açık kaynak olarak yaratıldı (bu yüzden ona “Açık” AI adını verdim), kar amacı gütmeyen bir şirket Googleama şimdi etkin bir şekilde kontrol edilen kapalı kaynaklı, maksimum kârlı bir şirket haline geldi. Microsoft. Benim kastettiğim hiç de bu değildi.”
OpenAI CEO’sundan Elon Musk’a Yanıt
OpenAI’nin CEO’su, şirketinin Microsoft’tan “bağımsız” olduğunu söyleyerek, büyük teknoloji devinin OpenAI yönetim kurulunda yeri olmadığını belirtti. Altman, yorumları “On With Kara Swisher” podcast’inin son bölümünde yaptı. Altman podcast sırasında “Bunların çoğu doğru değil ve bence Elon bunu biliyor” dedi. Ancak aynı zamanda, Musk’ın azarlamasının muhtemelen bir endişeden kaynaklandığını da sözlerine ekledi.
Altman, “Elon hakkında olumlu bir şey söylemek gerekirse, AGI’da iyi bir geleceği gerçekten umursadığını düşünüyorum” dedi. Altman, Swisher’a “Demek istediğim, o bir pislik, onun hakkında ne söylemek istersen – kendim için istemeyeceğim bir tarzı var,” dedi. “Ama bence gerçekten umursuyor ve insanlığın geleceğinin nasıl görüneceği konusunda çok stresli hissediyor” diye ekledi.
Musk, Sam Altman, Reid Hoffman, Peter Theil ve diğerleri gibi diğer önde gelen Silikon Vadisi figürleriyle birlikte 2015 yılında OpenAI’yi kurdu. Hepsi daha sonra projeye 1 milyar dolar taahhüt etti. Şirket başlangıçta kar amacı gütmeyen bir kuruluştu, ancak 2019’da kar amacı gütmeyen statüsünü kaybetti. Misyonumuza ulaşmak için kontroller ve dengeler,” diyor şirket web sitesinde.