Çekçe denedim ama neredeyse ambulans çağırdılar, McGregor ödülle şaka yaptı

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Genç Obi-wan Kenobi, Trainspotting’in yüzü, aynı zamanda Moulin Rouge müzikalinin veya Kara Şahin Düştü filminin yüzü. Fargo dizisindeki performansıyla Altın Küre’yi kazandı. Elli iki yaşındaki İskoç aktör ve yönetmen Ewan McGregor, haklı olarak bu yılki festivalin en büyük yıldızları arasında yer alıyor.

Oyuncu, eşi ve kızıyla birlikte festivale geldi. McGregor, Cumartesi gecesi kendisini sinemaseverlere tanıttı. İlk olarak, film hayranları için isteyerek imza imzaladığı kırmızı halıda ayakta alkışlandı. Jiří Bartoška’dan KV IFF Başkanlık Ödülü’nü aldığı Büyük Termal Salon’da da aynı karşılamayı aldı. Bugüne kadarki oyunculuk kariyerinin bir montajının ardından uzun bir alkış geldi; tüm salon onu öyle bir coşkuyla ayakta alkışladı ki, McGregor konuşabilmek için bile kalabalığı susturmak zorunda kaldı.

“Bu bir rüya gibi. Çocukken oyuncu olmayı hayal ederdim. Ve az önce hayalimi gerçekleştirdin,” diye açıkladı Jiří Bartoška’ya sarıldıktan hemen sonra duyguyla. “Çekçe bir şey söylemek istedim. Bunun için antrenman yapıyordum ama biri felç geçirdiğimi düşündüğü için neredeyse ambulans çağırıyordu” diye şaka yaptı aktör.

McGregor daha sonra kızı Clara’yı ve heyetin geri kalanını sahneye davet etti. Birlikte festivale getirdikleri aktüel film Second Chance’i sundular. McGregor, yönetmen Emma Westenberg’in filminde kızına geri dönmenin bir yolunu bulmaya çalışan bir babayı oynuyor. Bu karakter, yukarıda bahsedilen McGregor’un kızı Clara tarafından canlandırılmıştır.

Hikayede, bir baba ve yirmi yaşındaki kızı, San Diego’dan New Mexico’ya doğru bir yolculuğa çıkar. Yıllar sonra, kızın bağımlılık sorunları aracılığıyla bir ilişki bulurlar. Nazik mizah ve ebeveyn sevgisiyle dolu olduğu söylenen dramada geçen her kilometrede pek çok ortak yönleri olduğunu keşfederler.

Festivalin ilk yarısının tüm yıldızları şimdi Karlovy Vary’de. Alicia Vikander ve Russell Crowe, Cuma günü düzenlenen açılış töreninde ödüllerini aldı. Oscar ödüllü oyuncu daha sonra akşam saatlerinde grubu Indoor Garden Party ile halka açık bir konser verdi ve Cumartesi günü Master & Commander: The Other Side of the World’ü bizzat tanıttı.

Festivalin sonunda Daniela Kolářová ve Amerikalı aktris Robin Wright ödüllerini alacak.