Büyükannem yanımda. Şarkıcı Raye Brit Ödüllerini domine etti, altı ödülle rekor kırdı

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
20 yaşındaki Londralı genç, benim için rekor olan yedi adayla sandık başına gitti ve hepsini tek aday olarak değerlendirdi. My 21st Century Blues albümü ve Escapism şarkısıyla puan toplayarak yılın keşfi oldu.

Büyükannesiyle birlikte yılın albümü ödülünü alırken Ray'e “Bunun benim için ne anlama geldiğini bilemezsiniz” dedi. Bu albümle gurur duyuyorum. Ben müziğe aşığım. Tek istediğim bir sanatçı olmaktı ve şimdi yılın albümüne sahip bir sanatçıyım.

İngiliz grup Jungle yılın grubu oldu

Yılın en çok izlenen sanatçısı kategorisinde adaylar arasında 10 kadın yer aldı. Bu durum, ödüle yalnızca erkeklerin başvurduğu geçen yılın tam tersi bir durum. Bu yıl Ray ile birlikte örneğin Dua Lipa da bu ödül için çabaladı.

Yılın grubu British Jungle olurken, yılın uluslararası sanatçısı bu kategoride Taylor Swift ve Miley Cyrus'u geride bırakan ancak Flowers ile yılın uluslararası sanatçısı ödülüne layık görülen Amerikalı şarkıcı SZA oldu.

Brit Ödülleri'nin sunucuları, şarkıcı Kylie Minogue'u küresel müzik ikonu olarak seçti ve böylece onun kırk yılı aşkın kariyerini onurlandırdı. 2021 yılında ilk kadın olarak bu unvanı kazanan Lana Del Rey veya Swift de bu kategoride aday gösterildi.

Brit Ödülleri, profesyonel müzik derneği British Phonographic Industry tarafından düzenleniyor. Vtina vtz, plak şirketlerinin, sanatçıların, müzik gazetelerinin, yapımcıların ve diğerlerinin temsilcileri de dahil olmak üzere İngiliz müzik endüstrisinden yaklaşık 1.200 temsilcinin oyu ile seçiliyor.