Bohdalová, “Zaten her gün kararlar veriyorum, yoksa onları uyuyarak geçirebilirim” diyor

HadessTruck

Global Mod
Global Mod
Pižla ve Žižla yollarda sessiz filminde ilk kez kamera karşısına geçtiğinizde yıl 1937’ydi. O zamanlar altı yaşında olan Jiřinka, 86 yıl sonra hala önünde duracağı gerçeği hakkında ne düşünürdü? kameradan mı?
Altı yaşındaki Jiřinka’nın bu konuda hiçbir fikri yoktu çünkü film çekmeyi çocuk oyuncağı gibi görüyordu. Ancak küçük yaşlardan itibaren beni oyunculuğa yönlendiren ateşli bir tiyatro gönüllüsü olan annem Marie çok heyecanlanır ve etkilenirdi. O zamanlar ünlü bir küçük kız vardı, küçük Shirley. (Amerikalı bir film yıldızı olan Shirley Temple, dört yaşında ünlü oldu; 1935’te, henüz yedi yaşındayken, editörün notu olan Shining Eyes filmindeki performansıyla Akademi Ödülü’nü kazandı.) Ve annem beni o küçük Shirley tarzına soktu. Saçlarımı aynı şekilde kıvırdı ve kıvırdı. Beni ilk kez sahneye çıktığım tiyatrodaki gönüllülerin yanına götürdü. Sessiz filmdeki rolüme ve komedyenler Žižla ve Pižla’nın sahne aldığı sahneye bu şekilde ulaştım.

Oynamak istediğim pek çok rol vardı ve meslektaşlarım bu rolleri üstlendi. Ama bunu hiçbir zaman büyük bir olaya dönüştürmedim.

Bu özel makaleyi okuyun iDNES Premium aboneliğiyle

Aylık

49 CZK

89 CZK

Ön ödeme

40 CZK tasarruf edersiniz
Daha sonra, 89 CZK/ay

+ çevrimiçi televizyon televizyon
Açık 90 gün ücretsiz

Şimdi %45 indirim

+ çevrimiçi televizyon televizyon
Açık 90 gün ücretsiz