Bihar’ın Muzaffarpur’unda 5 PFI Üyesine Karşı Yeni Dava | Patna Haberleri

BaDe

New member

PATNA: Ulusal Soruşturma Ajansı (NIA), yasaklananların beş üyesine karşı bir FIR başvurusunda bulundu. Hindistan Halk Cephesi (PFI), beden eğitimi kisvesi altında ulusal karşıtı faaliyetler yürütmeleri için gençleri işe almak ve kadroları için eğitim oturumları düzenlemekle bağlantılı olarak Muzaffarpur ilçesinde.
Üst düzey bir polis memuruna göre, soruşturma dairesi, Motihari’deki Chakai polis karakolu altında Hapur Kishuni’de ikamet eden bir Irshad takma adı Mohd Belal’ın tutuklanmasının ardından NIA müfettişi Vikas Kumar’ın ifadesine dayanarak Baruraj karakoluna şikayette bulundu. Pazar günü, ayrıca ilçedeki Baruraj polis karakolunun aşağısındaki Parsauni köyünde yasaklı örgütün saklandığı yerden suç teşkil eden malzeme ve silahlara el konuldu.
NIA görevlisi, “Merkez büro, Bihar ATS (terörle mücadele birimi) ve bölge polisi ile birlikte PFI’nin bölgedeki yasadışı operasyonunu soruşturuyor” dedi. İrşad’ın yanı sıra, FIR’da adı geçenler, tümü Motihari’deki Mehsi karakolu altında bulunan Kuawan’da ikamet eden Riyaz Maroof, diğer adıyla Bablu, Mogalpur’dan Sultan Usman olarak bilinen Yakoob Khan ve Kasba köyünden Mohd Afroz ve Parsauni’de ikamet eden Kadir. Muzafferpur bölgesi. IPC Bölümleri 120B (ölümle cezalandırılabilecek bir suç işlemek için suç komplosu), 121/121A (savaşa teşebbüs) ve 153A/153B (isyana neden olmak amacıyla kasıtlı provokasyon) ve yasa dışı faaliyetlerin (Önleme) Yasasının ilgili bölümleri altında yayınlanmıştır.
Baskın sırasında, İrşad’ın sorgulanmasının ardından Parsauni’de üzerinde “Kayıt” yazan PFI bayrağını gösteren basılı bir pankart ve iki demir kılıç (77 cm uzunluğunda) ele geçirildi. FIR’de adı geçen zanlılar, toplumsal uyumu bozmak ve aynı zamanda ülkenin egemenliğini bozmak için suçlu olarak komplo kurdular. Şikayetin bir bölümünde, “Bu tür eylemleri gerçekleştirmek için, yasaklanmış örgütü güçlendirmek için yeni üyeler aldılar ve ayrıca PFI’nin faaliyetlerini ilerletmek amacıyla eğitim verdiler” deniyor.
Soruşturma sırasında Bablu’nun İrşad’ı PFI’nin eğitim, işe alım ve diğer faaliyetlerini gizlice yürütmesi için yönlendirdiği ortaya çıktı. Muzaffarpur sığınağında PFI faaliyetleriyle ilgili gizli toplantılar yapıldı. Soruşturma ayrıca Motihari, Darbhanga ve Patna’da eğitim kampları ve mitingler düzenlendiğini ve Bihar’da hedeflenen cinayetleri gerçekleştirmek için silah tedarik edildiğini ortaya çıkardı.