Bihar’da sis örtüsünün ardından gece sıcaklığının düşmesi muhtemel | Patna Haberleri kayboldu

BaDe

New member
PATNA: Çarşamba günü üst üste dördüncü gün atmosferin ortasında devam eden kalın bir sis tabakası, en azından Sabour’da soğuk gündüz koşullarına yol açtı. ilerlemek ve Motihari.
Aslında Patna, Çarşamba günü eyaletteki en soğuk yerdi, çünkü maksimum sıcaklık burada en düşük ve karşılık gelen normalden sekiz adım daha düşüktü. Patna’da Çarşamba günü en yüksek sıcaklık 13,4 C olarak kaydedilirken, en düşük sıcaklık da 11,2 C olarak kaydedildi.
Benzer şekilde, Gaya’da minimum sıcaklık 11,3 derece C ve maksimum sıcaklık 17,9 derece C idi. Maksimum sıcaklık, eyaletteki çoğu yerde karşılık gelen normalden altı ila sekiz adım daha düşüktü.
Minimum sıcaklık ise çoğu yerde normalin bir ila üç adım üzerinde kaldı. En düşük minimum sıcaklık 7,2 santigrat derece ile Forbesganj’da kaydedildi.

Sis

Hindistan Meteoroloji Dairesi (IMD), önümüzdeki iki gün içinde de Bihar’da izole yerlerde soğuk gün koşullarının oluşabileceğini bildirdi. Patna Meteoroloji Merkezi de önümüzdeki iki gün boyunca eyaletin kuzey kesimlerindeki izole yerlerde soğuk gündüz koşulları tahminleri yaptı.
Soğuk gün şartı, minimum sıcaklığın 10°C veya altına düştüğü ve maksimum sıcaklıkta iki gün üst üste 4,5-6,4°C sapmanın olduğu yerde ilan edilir.
Sisin iki gün sonra dağılması beklenirken, ardından minimum veya keskin bir düşüş yaşanması muhtemeldir. gece sıcaklığı. Meteoroloji uzmanları, sis dağıldıktan sonra minimum sıcaklığın en az iki ila dört adım düşebileceğini iddia ettiler.
Patna’nın merkezinde görevli bir meteorolog olan Ashish Kumar Singh, Çarşamba akşamı sisin bir miktar zayıflamasına karşın, gökyüzünün açılmasının en az iki gün daha sürebileceğini iddia etti.
IMD, önümüzdeki beş gün boyunca eyalet genelinde izole yerlerde yoğun sis bekliyor.
Güneş sis tarafından engellendiği için gündüz ve gece sıcaklıkları arasında çok fazla fark olmaz ve bu da titremeye neden olur.
“Düşük rüzgar hızı ve yüksek nem içeriği nedeniyle eyalette önümüzdeki iki gün boyunca yoğun sis bekleniyor. Üçüncü günden itibaren eyaletin kuzey kesimlerinde sadece bir veya iki yerde yoğun sis görülmesi muhtemel.” dedi Rajesh. Kumar, Patna’nın merkezinde bir yetkili.
“Düşük rüzgar hızı ve yüksek nem içeriği nedeniyle eyalette önümüzdeki iki gün boyunca yoğun sis bekleniyor. Üçüncü günden itibaren eyaletin kuzey kesimlerinde sadece bir veya iki yerde yoğun sis görülmesi muhtemel.” dedi Rajesh. Kumar, Patna’nın merkezinde bir yetkili.