Bihar Milletvekili Tejashwi Prasad Yadav, MV Ganga Vihar’ın açılışını yaptı | Patna Haberleri

BaDe

New member

PATNA: Başbakan Yardımcısı Tejashwi Prasad Yadav Cuma günü NIT Ghat’ta MV Ganga Vihar’ın açılışını yaptı. Turistler artık Bihar Devlet Turizm Geliştirme Şirketi (BSTDC) tarafından işletilen bu yüzen restoranda Ganj’dan aşağı yelken açabilirler.
Bu vesileyle konuşan CM yardımcısı, “Turizm departmanı Patna ve Bihar için harika projeler ortaya koydu. Daha fazla gelir elde etmek ve insanlara daha iyi tesisler sağlamak için gemiyi yenilemek için inisiyatif almaya karar verdik. gemiler gelecek” dedi. Ayrıca insanların Goa, Anadaman ve Nikobar Adaları’na gitmesine gerek kalmaması için Ganga’da bir su sporları etkinliği düzenlemeyi planlıyoruz.”
Tejashwi, “Bihar’ın harika bir kültürel tarihi ve Patna, Rajgir, Bodh Gaya ve Sasaram gibi güzel miras alanları var. Turizm departmanının girişimleriyle eyaleti daha büyük bir turistik cazibe merkezi haline getirebileceğimizi umuyoruz.” dedi.
CM yardımcısı da bu vesileyle Sonepur Mela sehpa kitabını piyasaya sürdü.
İki katlı yüzen restoranın zemin katında 48 kişilik restaurant, VIP salonu ve en üst katında 30 kişilik özel lounge bulunmaktadır. İnsanlar artık doğum günleri gibi günleri kutlayabilir ve güçlü Ganga’nın doğal güzelliğinin tadını çıkarırken cömert lezzetlerle bir araya gelebilir.
Gemi ilk olarak 2009 yılında denize indirildi ve teknik ve güvenlik sorunları nedeniyle 2017 yılında onarım ve güzelleştirme için Kalküta’ya gönderildi. 15 yıl süreyle işletmek üzere özel bir şirkete devredilmiştir. Seyir her gün 11:00 – 22:00 saatleri arasında çalışır. Saat başı ücret kişi başı 300 Rs, 3 ila 6 yaş arası çocuk başına 200 Rs ve 6 ila 12 yaş arası çocuk başına 250 Rs’dir.
Bir BSTDC yetkilisi, gemide aynı anda en fazla 100 kişinin bulunabileceğini söyledi. Sakinleri ayrıca yüzen restoran tesisinden yararlanmanın heyecanını yaşıyor. Kankarbağ’da ikamet eden Bablu Yadav, “MV Ganga Vihar gemisi harika görünüyor. Buraya ailemle geldim ve onları gemi yolculuğuna çıkarmak istiyorum” dedi.
Arkadaşlarıyla Ganj manzarasının tadını çıkaran bir Phulwarisharif sakini olan Fatima Parween, “Doğum günümü gemide kutlamayı planlıyorum ve eminim ki asla unutamayacağım bir gün olacak” dedi.
Patna Üniversitesi Vanijya Mahavidyalaya’dan Com birinci sınıf öğrencisi Indrajeet Kumar, “Arkadaşlarım ve ben sık sık Ganga geçidini ziyaret ederiz. Yüzen restoranda yemeklerin tadını çıkarmayı dört gözle bekliyoruz” diyor.