Bihar hükümeti 17 IAS ve 42 IPS memurunu sallarken Alok Raj yeni uyanıklık Genel Müdürlüğü | Patna Haberleri

BaDe

New member
PATNA: Cumartesi günü eyalet hükümeti, 17 üst düzey IAS ve 42 IPS memurunun büyük bir yeniden konuşlandırılmasını yasalaştırdı.
IPS memurlarından atanmayı bekleyen AIG Sudhanshu Kumar, AIG nakliyesi yapılırken, IG Ban, Amrit Raj aynı departmanda ADG yapıldı. Magadh aralığı IG MR Nayak, ADG, Bihar Özel Silahlı Polisi (BSAP) yapılırken, Özel Sekreterlik Evi (Özel) KS Anupam Sekreteri yapılır.
DGP (Eğitim) Alok Raj, State Vigilance Research Bureau’nun DGP’si olarak atandı ve Prita VermaDGP rütbesinde olan ve görevlendirilmeyi bekleyen , DGP (eğitim) olarak atanmıştır. Patna SSP Manavjit Singh Dhillon, DIG rütbesine terfi etti, ancak bir sonraki duyuruya kadar mevcut kapasitede çalışmaya devam edecek.
Hükümet, altı menzilli IG’leri ve DIG’leri yeniden düzenlemenin ve Saran, Gaya, Arwal, Aurangabad, East Champaran, Begusarai, Nawada, Gopalganj dahil olmak üzere 18 bölgeden SSP’leri veya SP’leri aktarmanın yanı sıra yaklaşık 12 AIG görevlisini IG rütbesine terfi ettirdi. Rohtas, Samastipur, Muzaffarpur, Bhagalpur, Bhojpur, Buxar ve Kaimur.
Ashish Gaya’nın SSP’sidir, Rakesh Muzaffarpur’a gider
Ashish Bharti Gaya’ya, Rakesh Kumar Muzaffarpur’a, Anand Kumar Bhagalpur’a, Gaurav Mangla Saran’a, Vinay Tiwary Samastipur’a, Swarn Prabhat Gopalganj’a, Vincent Kumar Rohtas’a, Ambrish Rahul’dan Nawada’ya, Pramod Kumar Yadav’dan Bhojpur’a, Md Kasim’den Arwal’a, Manish Kumar’dan Buxar’a ve Lalit Mohan Sharma, Bölge Polis Şefi olarak Kaimur’a. Saran, son hooch trajedisi nedeniyle haberlerde yer aldı.
Geliştirme komiseri Vivek Kumar Singh’e, gelir kurulu başkanı ve üyesini değiştirme görevi verildi. Vandana Kini, devlet planlama dairesine danışman olarak atandı. Eğitim Bakanı AC Aao, merkezi vekillik görevinden alındı.
Enerji Departmanı Baş Sekreteri Sanjeev Hans sekreteri Jitendra Srivastava içişleri bakanlığının sekreterliğine atanan halk sağlığı ve mühendislik bölümünün genel sekreterliğine atandı. Turizm Departmanı Sekreteri Abhay Kumar Singh, COMPFED’e Genel Müdür olarak devredildi. Küçük Sulama Özel Sekreteri Gopal Meena, Tirhut Bölümü Komiseri olarak atandı.
Tapu ve Kadastro Müdürü Jai Singh, Gelir ve Toprak Reformu Departmanı Sekreteri olarak atanırken, Orta Öğretim Müdürü Manoj Kumar Purnia Bölümü Komiseri ve Kumar Agle Kosi Bölümü Komiseri olarak atandı. Sağlık departmanı özel sekreteri Sanjay Kumar Singh, devlet sağlık kurumu CEO’sunun ek görevleriyle sekreter rütbesine terfi etti.
Müdür, Öğrenciler ve Gençlik Refahı, Vinod Singh Gunjial, Sulama için alt sekreter olarak atanırken, Genel İdare Özel Sekreteri Mohammad Sohail, Sekreter rütbesine terfi ettirildi.
müdür, kooperatif şirketleri, Vaidyanath Yadav altyapı geliştirme için BEP Konseyi ve Bihar eğitimi için ek ücret ile eğitim departmanı sekreteri olarak atandı. Bihar Sağlık Hizmetleri ve Altyapı Geliştirme Şirketi’nin genel müdürü Dinesh Kumar, sekreterliğe terfi etti.