Bihar CM olmakla ilgilenmiyorum: Tejashwi Prasad Yadav | Patna Haberleri

BaDe

New member

PATNA: 25 Mart’ta Delhi’de acil servis tarafından demiryolu dolandırıcılığında iş karşılığı arazi olduğu iddiasıyla sorgulanmasından önce, CM Yardımcısı Tejashwi Prasad Yadav Pazartesi günü, merkez ve eyalet BJP eyalet meclisinde kınadı ve geçen yıl Ağustos ayında CM Nitish Kumar liderliğindeki eyalette Büyük İttifak hükümetinin kurulmasının ardından “papağanları” (merkezi ajansları) serbest bıraktıklarını söyledi.
Tejashwi, bakanlığının 2023-24 Mali Yılı için 5.918,86 Rs tutarındaki bütçe sorusuyla ilgili meclisteki meclis tartışmasına yanıtında BJP hakkında yorumlarda bulundu. BJP üyesi Sanjay Sarawagi kesme hareketini harekete geçirmişti.
“İki CM veren bir ailede doğduğum ve kendim de Muhalefet Lideri ve hatta CM Yardımcısı olduğum için şanslıyım. Ben CM olmakla ilgilenmiyorum ve o (Nitish) Başbakan olmak istemiyor. Hep birlikte kenetlenmeli ve daha iyi bir Bihar yapmak için çalışmalıyız” dedi.
Bu arada Tejashwi, Meclis’teki tartışmaya hükümetin yanıtını vermek için ayağa kalktığında, muhalefet lideri Vijay Kumar Sinha ondan CBI ve ED baskınlarındaki (kendisine ve Lalu ailesinin diğer üyelerine yönelik) tutumunu açıklamasını istedi. Meclis Başkanı Awadh Bihari, Chaudhary Sinha’dan yerine oturmasını istediğinde, BJP üyelerini evden çıkardı.
Tejashwi, Sinha’nın Meclis katında Tamil Nadu’da Bihari göçmen işçilere yönelik iddia edilen saldırılar hakkında ve ayrıca Vaishali bölgesindeki ordu şehidinin heykeliyle ilgili tartışmalar hakkında yanlış iddialarda bulunduğunu söyledi.
“Onların (BJP) ideolojileri toplumda nefret zehiri yaymak. Yalan söylüyorlar, kavgalar icat ediyorlar ve toplumsal dokuyu bölüyorlar” dedi.
MLA’ların 2023-24 için RCD bütçesine ilişkin taleplerine atıfta bulunan Tejashwi, “CM Nitish Kumar’ın rehberliği ve rehberliği altında, plan ve projeleri adalet içinde uygulayacağız” dedi.