Bihar CM Nitish Kumar saçmalığı BJP’nin toplantıları atlamakla suçlanması Başbakan Narendra Modi | Patna Haberleri

BaDe

New member
PATNA: BJP ile bağlarını kestikten sonra Başbakan Narendra Modi’nin toplantılarını kasıtlı olarak atlama iddialarıyla karşı karşıya kalan CM Nitish Kumar Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Ulusal Meclis toplantısının onun yerine Başbakan Yardımcısı Tejashwi Prasad Yadav’ın olması durumunda olağandışı bir şey olmadığını söyledi. Ganga Konseyi 30 Aralık’ta Kalküta’da planlandı.
Hatta o zamanki CM yardımcısı Sushil Kumar Modi’nin en son Uttar Pradesh’teki Ulusal Ganga Konseyi toplantısına katıldığını ve başkanlığını Başbakan Modi’nin yaptığını bile söyledi. Konseyin son toplantısı Aralık 2019’da Kanpur’da yapıldı.
“Geçen sefer, o zamanlar Namami Gange projesiyle ilgilenen kentsel gelişim departmanı bakanı olan CM Sushil Modi’yi göndermiştik. Bu kez, kentsel gelişim departmanı, CM Tejashwi yardımcımız. Bu yüzden ondan toplantıya katılmasını istedim. Başbakan toplantısı,” diye açıkladı Nitish.
Sushil Modi’nin konuyu kendisinin gündeme getirdiği söylendiğinde Nitish, “Geçen sefer UP’de Başbakan’ın toplantısına katıldığında aynı konuyu neden gündeme getirmedi?”
Nitish, eski Birlik bakanı Arun Jaitley’in doğum gününde saygılarını sunduktan sonra medyanın sorularını yanıtladı ve ayrıca BJP liderlerinin başbakan toplantılarını kasten atladıkları yönündeki iddialarını da yalanladı. Nitish, “Delhi’de yapılan (Başbakan başkanlığında) toplantılara katıldım ve görüşlerimi dile getirdim” dedi.
CM ayrıca Tejashwi’nin Kalküta’daki toplantıda Bihar hükümetinin sorunlarını gündeme getireceğini söyledi. Nitish, “2017’de Patna’da ve daha sonra Delhi’de Ganga ile ilgili konularda bir toplantı yaptık. Merkeze Bihar hükümetinin ne istediği hakkında bilgi verdik. Tejashwi, başbakanın önündeki toplantıda tüm bu konuları tartışacak” dedi. . .
Nitish, 17 Aralık’ta Kolkata’da Birlik İçişleri Bakanı Amit Shah’ın başkanlık ettiği Doğu Bölge Konseyi toplantısına katılmamıştı. Tejashwi ve eyalet maliye bakanı Vijay Kumar Choudhary toplantıda Bihar’ı temsil etmişti.