Bhagwati Ürünleri Ltd. PLI programından fon alan ilk yerli şirket oldu

MyHoca

New member
Bhagwati Ürünleri Ltd. için onaylandı Üretime bağlı teşvik (PLI) akıllı telefonlar, BT donanımı (tabletler ve dizüstü bilgisayarlar) ve klima bileşenleri için şemalar. Şirket, yerel ve uluslararası markalardan gelen artan talebi karşılamak için üretim tesisini genişletmeye ve daha fazla yüzey montaj teknolojisi hattı eklemeye yatırım yaptı. Bhagwati Products, ‘Atmanirbhar Bharat’ ve ‘Make in India’ girişimleriyle Hindistan’ı küresel bir üretim merkezi haline getirmeyi ve sektördeki istihdamı artırmayı hedefliyor.
“Çabalarımızı takdir ettiği için Hindistan Hükümetine onur ve minnettarız. Sektördeki ilk Hintli üreticilerden biriyiz ve PLI programı kapsamında bu teşviki ilk elde eden şirket olmak, yolculuğumuzda önemli bir kilometre taşıdır. Şirketimize gösterdikleri güven için müşterilerimize ve yerel makamlara yürekten teşekkür ederiz. Bu bizim için gerçekten büyük bir takdir ve destek ve ülkede yatırım yapmaya ve istihdam yaratmaya odaklanarak ülkedeki sınıfının en iyisi bileşen ekosistemini oluşturmaya kararlıyız. Bununla sadece iç pazarı canlandırmak değil, aynı zamanda Hindistan üretimini de dünya haritasına taşımak istiyoruz” dedi. Rajesh AgarvalBhagwati Products Ltd.’nin Direktörü
Şirketin Hindistan’da Bhiwadi, Rajasthan ve Haydarabad, Telangana’da iki üretim tesisi bulunmaktadır. Şirketin mevcut kapasitesi ayda 2 milyon akıllı telefon ve ayda 1 milyon LED TV olup, bu kapasiteyi artırmak için çalışmaktadır. Bhagwati Products ayrıca, yerel işletmelerle ortaklıkları ve Atma Nirbhar Bharat girişimine olan bağlılığıyla ekosistemi genişletmeyi ve ülkede iş fırsatları yaratmayı hedefliyor.”