Bhagalpur: Bhagalpur’dan 2 kız annesi aileyi desteklemek için okul minibüsü kullanıyor | Patna Haberleri

BaDe

New member

BHAGALPUR: Düşük gelirli kadınların sadece küçük işler veya ev işleri yapabileceğini düşünen varsa, işte 30 yaşındaki Priyanka Kumari ile Bhagalpursadece özel bir okul minibüsünü sürerek düzenli bir meblağ kazanmakla kalmayıp, aynı zamanda iki kızına üniversitede ders vermenin yanı sıra devlet memuru olmak için girdiği rekabetçi sınavlara hazırlanıyor.
Jharkhand’ın Godda bölgesinden Priyanka, 2012 yılında Bhagalpur şehrinin Mirjanhat bölgesinden Kishore Kumar Shah ile evlendi. İlk başta her şey harikaydı, ancak iki kızının doğumundan sonra çift, finansal kıtlık ve belirsizliğin hararetini hissetti. Ailesine destek olmak için tuhaf işler yapmanın yanı sıra özel okulda minibüs şoförlüğü yapan Kishore, Covid-19 döneminde sokağa çıkma yasağı nedeniyle işsiz kaldı.
Kıtlık zorlandı Prijanka kendi gelirini düşünmek için kocasından ona araba kullanmayı öğretmesini istedi, böylece okullar çevrimdışı dersler için yeniden açıldığında çocukları evden ve eve götürebilirdi.
Okullar yeniden açıldıktan sonra hem Priyanka hem de Kishore sabah ve öğleden sonra okulun minibüslerine binmeye başladı. Şimdi çift iyi para kazanıyor.
Şimdiye kadarki yolculuğu sorulduğunda Priyanka, “İlk başta garip geldi çünkü erkekler kalesine girmiştim. İnsanlar ailelerini hor gördüler ve bazen de hoş olmayan yorumlara veya alaycı ifadelere katlanmak zorunda kaldılar. mücadele. İşte bu. neden aileyi desteklemeyi seçtim ve kararımdan çok mutluyum.”
“Sabah 4 civarında kalkıp ev işi yapıyorum ve çocuklarıma beslenme çantası hazırlıyorum, ayrıca günlük işime başlamadan önce onların dersleriyle ve ev işleriyle ilgileniyorum.”
Priyanka benim evliliğimden sonra BN College Under’dan mezun oldu. Tilka Manjhi Bhagalpur Üniversitesi (TMBU) ve rekabetçi sınavları hedefleyin. “Devlet memuru olmak istiyorum. Her gün gece yarısına kadar yarışma sınavlarına hazırlanıyorum” dedi.